درباره شهر شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری

شهرکرد یکی از شهرهای مرکزی ایران و مرکز استان چهارمحال و بختیاری است که در۹۷ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار گرفته است . نام قبلی این شهر دهکرد بود که بعد از تبدیل به شهر در شهریور ۱۳۴۴ خورشیدی، به شهرکرد تغییر پیدا کرد. شهرکرد مرتفع ترین مرکزِ استان در ایران است و به همین دلیل به بام ایران شهرت دارد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در بخش شمالی رشته کوه زاگرس قرار دارد. از لحاظ آب و هوایی به دلیل قرار گرفتن درمنطقه کوهستانی ، تابستانی معتدل و خنک و زمستانی خیلی سرد دارد. با توجه به تپه‌های باستانی و سفالینه‌هایی که در این شهر کشف شد است می‌توان گفت این شهر از قدمتی هفت هزار ساله برخوردار است.

آب و هوای شهر شهرکرد
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 7 کمینه دما : 7

مکان‌ها دیدنی و توریستی شهرکرد

گردشگری در  شهر خوش آب و هوای شهر کرد می تواند  پیشنهاد خیلی مناسبی برای سفر به این مکان باشد، این شهر بناهای تاریخی زیادی دارد که نشان  از قدمت طولانی این منطقه است.این شهر تاریخی پر از جاذبه های  طبیعی و گردشگریست که ما چند مکان از مهمترین‌ هایی که در سفرتان نباید از دست بدهید را  معرفی می‌کنیم. شیر سنگی، پیر غار، از دیدنی ترین مکان های شهر کرد هستند که  پیشنهاد میکنیم از دست ندهید. سکوی پرش دو پلان، آبشار زرد لیمه، مناطق خوش آب و هوای شهرکرد هستند. در کتیبه سنگی رخ، موزه باستان شناسی، قلعه دزک و قلعه چالشتر هم میتوانید خاطره های ماندگاری را ثبت کنید.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر می‌ توان از طرق زمینی، ریلی و هوایی اقدام کرد. از طریق هوایی که امکان پرواز مستقیم به این شهر وجود دارد و مسافت جاده‌ای هم 556 کیلومتراست، که می‌توان با اتوبوس یا ماشین شخصی طی کرد.

بعد از خروج از شهرکرد

بعد از دیدن  کامل شهرکرد، شهر سامان در شمال شرقی و پارک ملی تنگه صیاد در جنوب شرقی و شهر ۹۰۰۰ ساله هفشجان در جنوب شهرکرد، می‌تواند مقاصد بعدی گردشگری شما باشد.

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهاراست، چرا که در این فصل سرسبزی طبیعت، دیدن دشت لاله‌های واژگون و زیبایی طبیعت، لذت سفرتان را دو چندان می‌کند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...