درباره شهر شهریار در استان تهران

شهریار، مرکز شهرستان شهریار و یکی از شهرهای غربی استان تهران می‌باشد، که به خاطر آب و هوای مناسب و باغ‌های سرسبزی که دارد، لقب ریه تهران را به خود اختصاص داده است. شهر شهریار در قسمت شمال غربی با شهرهای ملارد و اندیشه، در غرب و شمال غربی با شهرهای باغستان و شهرستان قدس، در جنوب و جنوب شرقی با شهرهای فردوسیه و صباشهر و در جنوب غربی با شهر وحیدیه همسایگی دارد. تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های سرد دارد. شهرداری این شهر در سال 1331 تاسیس شد. اطراف این شهر جاذبه‌های تاریخی وجود دارد. شهریار جزء ییلاقات تهران به حساب می‌آید و برای سفر‌های یک روزه اطراف شهری بسیار مناسب است.

آب و هوای شهر شهریار
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی شهریار

این شهر بیشتر به دلیل باغ‌ها و ییلاقات زیبایش معروف است، ولی از دیگر جاذبه‌هایش می‌توان به پل آبرسان ورامینک، پل آبرسان بادامک، آتشکده تخت رستم، ‌دشت شقایق، قره تپه (که قدمت سکونت بشر در آن به 5000 سال قبل از میلاد می‌رسد)، تپه و قلعه جوقین (که 1700 سال از عمرش می گذره) و تخت کیکاووس اشاره کرد.

بهترین راه سفر

شهریار، در46 کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است، پس بهترین راه، سفر با ماشین شخصی می‌باشد که طی یک ساعت به مقصد می رسید.

بعد از خروج از شهریار

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای اهران، قدس، کرج،‌ اسلام شهر و ماهدشت، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...