درباره شهر تهران در استان تهران

تهران، بزرگترین شهر و پایتخت ایران و بیست و پنجمین شهر پر جمعیت دنیا می‌باشد،‌ که از شمال به نواحی کوهستانی، و از جنوب به نواحی کویری منتهی شده است. در نتیجه در جنوب و شمال، آب و هوای متفاوتی دارد. نواحی شمالی از آب و هوای سرد و خشک و نواحی جنوبی از آب و هوای گرم و خشک برخوردار است. این شهر، ترکیب حیرت‌انگیز مدرنیته و ساختار سنتی و مستحکم یک شهر می‌باشد. یک شهر با اصالت چند هزار ساله، که روزگاری "شهر ری" جایی که امروزه جنوب تهران به حساب می آید، پایتخت سرزمین پارس بوده است. تهران شهری است که از ترکیب همگون بنا‌های کهن، مسجد‌های باشکوه، عمارت‌های مجلل، پارک‌های مصفا و بنا‌های مدرن تشکیل شده است. با این که تهران به عنوان یک شهر تاریخی شناخته شده نیست، اما سفر به این شهر جاذبه‌های متفاوت اما جالب خود را دارد.

آب و هوای شهر تهران
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی تهران

این شهر، جاذبه های زیادی از جمله: کاخ موزه نیاوران، موزه حیات وحش و طبیعت دارآباد، کاخ موزه‌های سعدآباد، موزه تماشاگه زمان، دارالفنون، باغ موزه قصر، موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران، موزه ملی ایران، سر در باغ ملی، موزه فرش ایران و کاخ موزه گلستان را در خود جای داده است. از نمادها و جاذبه‌های مدرن تهران نیز می‌توان به برج میلاد و پل طبیعت ، دریاچه خلیج فارس، بوستان آب و آتش وبام تهران اشاره کرد. همچنین بهترین پیشنهاد برای کودکان پارک ژوراسیک این شهر است.

بهترین راه سفر

برای ورود به کلانشهر تهران، می‌توانید از تمام وسایل حمل و نقل از جمله هواپیما و قطار و اتوبوس و ماشین شخصی استفاده کنید. تهران 2 فرودگاه بین المللی دارد، فرودگاه مهرآباد در غرب شهر، (برای پروازهای داخلی) و فرودگاه امام خمینی در 40 کیلومتری جنوب شهر (برای پروازهای خارجی). همچنین ایستگاه راه آهن این شهر، در میدان راه آهن قرار دارد. برای سفر با اتوبوس نیز، این شهر 4 ترمینال به نام‌های شرق، غرب، جنوب و بیهقی دارد.

بعد از خروج از تهران

بعد از تماشای شهر تهران و جاذبه‌های فراوانش، کرج در غرب، لواسانات در شمال شرق ،‌پارک ملی خجیر و ییلاقات دماوند در شرق و شهر باستانی ری در جنوب این شهر، می توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشکری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

تهران در هر فصلی تماشایی است و جاذبه‌های خاص خود را دارد، ولی سفر به این شهر، در فصل بهار مناسب‌ تر است، زیرا از لحاظ آب و هوایی شرایط مساعدتری دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...