درباره شهر گناوه در استان بوشهر

بندر گناوه یکی از شهرهای استان بوشهر و مرکزشهرستان گناوه  می باشد ، که از لحاظ جغرافیایی در ۱۶۰ کیلومتری شمال غربی بوشهر و در کرانه خلیج فارس قرار گرفته است . از نظر آب و هوایی، گرم و مرطوب است. در این بندر قومیت‌های مختلفی وجود دارد، مانند عرب‌ها که محله مخصوص خودشان را دارند، یا لر‌هایی که از روستاهای اطراف امده اند، یا دشتی‌ها. در مورد قدمت این شهر  می‌ توان  گفت، که شهر گناوه فعلی در جنوب گناوه قدیم واقع شده است و از ان شهر قدیمی فقط چند تپه باستانی باقی مانده است.

آب و هوای شهر گناوه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
20°
کمینه دما : 20 کمینه دما : 20

مکان‌ها دیدنی و توریستی گناوه

این شهر هم مثل همه شهر های ساحلی خلیج فارس، مهم‌ترین جاذبه‌ اش شنا کردن در آب‌های خلیج فارس و قدم زدن در ساحل می باشد که ساحل بندر گناوه یکی از زیباترین ساحل های ایران است، تالاب حله هم تالاب زیبایی‌ست و گونه های مختلفی از پرندگان کمیاب را دارد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا بندر گناوه ۱۰۵۲کیلومتراست، که با توجه به این مسافت طولانی بهترین راه سفر با هواپیماست، که باید با هواپیما به بوشهر رفته ، بعد از انجا  به صورت زمینی به بندر گناوه حرکت کرد.

بعد از خروج از گناوه

بعد از تماشای بندر گناوه،‌بندر ریگ، جزیره خارک، بندر شیف و منطقه حفاظت شده هله، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و پاییز فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...