درباره شهر بوشهر در استان بوشهر

بندر بوشهر، مرکز استان بوشهر است، که در حاشیه خلیج فارس واقع شده و آب و هوای نیمه گرم و مرطوبی دارد. نام بوشهر در کتاب‌ها واسناد تاریخی، تحت نام‌های مختلفی مثل «رام اردشیر»، «ابوشهر»، «لیان» و «ریشهر»به ثبت رسیده‌ است. این شهر از سمت شمال و غرب و جنوب به خلیج فارس محدود می‌شود .بوشهر، به دلیل ذخایر نفتی و گازی فراوانی که دارد ، پایتخت انرژی ایران، لقب گرفته است . علاوه بر وجود نیروگاه اتمی، صنعت کشتی‌سازی و صادراتش هم رونق خوبی دارد. این شهر علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیاد، مردم بسیار خونگرم، باگویش شیرین بندری دارد،‌ که به سفر شما گرما و محبت بیشتری می‌بخشد .

آب و هوای شهر بوشهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
20°
کمینه دما : 20 کمینه دما : 20

مکان‌ها دیدنی و توریستی بوشهر

از مکان های دیدنی، که در سفر به شهر ساحلی بوشهر نباید از دست داد، می‌توان به مدرسه تاریخی سعادت، که مادر مدارس جنوب ایران است، عمارت ملک، که یک قرن قدمت دارد و توسط معماران فرانسوی ساخته شده است، کشتی رافائل، که لقب تایتانیک ایران را دارد و مردم ایتالیا آن را با اشک حسرت به سمت ایران بدرقه کردند، موزه رئیس علی دلواری، که خانه قهرمان مردم بوشهر در جنگ با انگلیسی ها و پرتغالیهاست، موزه دریانوردی خلیج فارس، که نخستین ناو جنگی ایران در آن است، شهر باستانی ریشهر که مربوط به هزاره سوم تا اول قبل از میلاد است،  کلیسای ارامنه گریگوری، گورستان شغاب، عمارت دهدشتی و گورستان انگلیسی ها اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا بوشهر ۱۰۷۳ کیلومتر است .پیمودن این راه طولانی با اتومیبل شخصی و اتوبوس کار راحتی نیست، هرچند که دیدنی‌های مسیر جذابیت خودش را دارد ، اما بهترین راه سفر به بوشهر از تهران، راه هوائی میباشد  که با حدود  یك ساعت و نیم پرواز از تهران به بوشهر می‌رسید. این استان ریل راه آهن ندارد.

بعد از خروج از بوشهر

بعد از دیدن این شهر ساحلی، بازدید از شیراز، جهرم یا بهبهان می تواند مقصد بعدی سفرشما باشد.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به شرایط آب و هوا و رطوبت و گرمایی که در شهر  بوشهر هست، اواخر پاییز،زمستان و اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...