درباره شهر دهلران در استان ایلام

دهلران، مرکز شهرستان دهلران و یکی از شهرهای استان ایلام است، که بین شهرها، بیشترین مرز مشترک با کشور عراق را دارد. از لحاظ جغرافیایی، در ۲۳۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار گرفته است و از شمال به شهرستان آبدانان، از جنوب به کشور عراق، از شرق به استان خوزستان و از غرب به شهرستان مهران محدود می‌شود. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌توان گفت، با توجه به تپه‌های باستانی این شهر، به نظر می‌رسد بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال قدمت دارد و یکی از کهن‌ترین مناطق ایران محسوب میشود.

آب و هوای شهر دهلران
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 15.77 کمینه دما : 15.77

مکان‌ها دیدنی و توریستی دهلران

از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر دهلران، می‌توان به قلعه تاریخی شیاخ، که بزرگ ترین بنای باستانی ایلام و از شاهکارهای معماری دوره ساسانیان است، آبشار آبتاف، که یکی از زیبا‌ترین آبشارهای استان ایلام است، تنگه وویله، که هیئت باستان شناسی بلژیک قدمت آن را قبل از تاریخ تخمین زده اند، چشمه‌های آبگرم دهلران و سیاه‌کوه دهلران، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا شهر دهلران حدود ۸۰۵ کیلومتر مسافتاست، که این مسیر را  در مدت کمتر از ۹ ساعت می توان به صورت زمینی ، باماشین شخصی یا اتوبوس رفت،

بعد از خروج از دهلران

بعد از تماشای این شهر، شهر های ایلام، دره شهر، مهران، بدره ومنطقه حفاظت شده دهلران، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...