درباره شهر ایوان در استان ایلام

ایوان، یکی از شهرهای شمالی استان ایلام و مرکزشهرستان ایوان است، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به استان کرمانشاه، از شرق به شهرستان چرداول و از غرب به کشور عراق محدود شده است. از نظر آب و هوایی معتدل ونیمه مرطوب می باشد. از لحاظ پیشینه تاریخی ، می‌ توان  گفت یکی از مناطق قدیمی ایران محسوب می شود و آثاری مربوط به دوره ساسانیان در آن یافت شده است.مثلا غارهایی دارد که محل سکونت غارنشینان و انسان‌های زیادی در طول تاریخ بوده است.

آب و هوای شهر ایوان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی ایوان

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به آتشکده سیاهکل، که اثری شکوهمند از دوران ساسانیان  و سالم ترین آتشکده این استان شناسایی شده، طاق شیرین و فرهاد، که طاقی مربوط به دوران ساسانیان  و فرهاد ان را برای استراحت شبانه شیرین، به هنگام گذر از ان منطقه ساخته بود و غار انفجاری اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا ایوان، حدود ۶۷۳کیلومتر است، که می توانید با اتوبوس یا ماشین شخصی خودتان طی کنید. ولی اگر دوست دارید سفر هوایی داشته باشید، می‌توانید با هواپیما تا ایلام  بروید و بعد از انجا  به صورت زمینی به  ایوان حرکت کنید.

بعد از خروج از ایوان

بعد از تماشای این شهر تاریخی ، شهرهای ایلام، بدره، منطقه حفاظت شده قلاجه و منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر چون در یک منطقه کوهستانی و جنگلی واقع شده بهار دل‌انگیزی دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...