درباره شهر ایلام در استان ایلام

ایلام، یکی از شهرهای غربی ایران است که بعد از شهرهای کرمانشاه و سنندج، سومین شهر بزرگ کردنشین کشور محسوب می‌شود . به خاطر سرسبز بودن و نماهای فوق العاده زیبا، لقب عروس زاگرس را به دوش می کشد. این نقاشی سبز در زمان باستان به اريوجان شهرت داشته است ولی ايلام کنونی در ناحيه ای به نام حسين آباد در سال ۱۳۰۸ شمسی از نو بنا شده است. ایلام، به دلیل قرار گرفتن بین کوه‌ها، از آب و هوای معتدل تری نسبت به بقیه نقاط استان برخوردار است . حکومت خود مختار واليان در ايلام و پشتکوه از سه قرن پيش برقرار بوده و مرکز حکمفرمايی واليان، مکان ثابتی نداشته. به خاطر همین موضوع، قشلاق عشایر، زمستان‌ها در باغشاهی عراق و حسينيه بين النهرين بوده اند و تابستان‌ها برای ييلاق در هليلان و حسين آباد (ايلام کنونی) به سر می بردند. آخرين والی منطقه در سال 1309 شمسی توسط رضاشاه سرکوب شد. بعد از ان، حسين آباد با نام جديد ايلام در تقسيمات کشوری جا گرفت. در حال حاضر شهر ايلام به عنوان مرکز سياسی، اداری استان ايلام از شهرهای توسعه يافته غرب کشور است و به لحاظ داشتن تفرجگاه‌های جنگلی از زيباترين شهرهای استان محسوب مي‌شود، همچنین آثار تاریخی فراوانی در این استان وجود دارد که گردشگرهای زیادی را به خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر ایلام
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی ایلام

ایلام پر از جاذبه ها و مکان های گردشگریست که همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی برای بازدید به این شهر سفر کنند. دیدنی های این شهر فوق العاده زیباو طبیعتی آرامش بخش، حاکم بر این شهر کوهستانیست. ما چند مورد از این جاذبه ها را به شما معرفی می کنیم . قلعه قیران، قلعه‌ای زیبا و تاریخی از دوران اشکانیان، شهر تاریخی ماداکتو،‌ که ۱۴۰۰ سال قدمت دارد، تنگه بهرام چوبین، تنگه‌ای باستانی و شگفت انگیز که مخفی‌گاه بهرام چوبین بوده، تنگه ارغوان که فوق العاده زیبا و دیدنیست، کتیبه تخت خوان، که یادگار آخرین والی پشتکوه است، قلعه والی، کاخ فلاحتی، دریاچه سد ایلام، کوه مانشت و آبشار چم او .

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر کوهستانی هم می توان از وسیله‌های حمل و نقل عمومی مثل هواپیما و قطار و اتوبوس استفاده کرد و همچنین با ماشین شخصی سفر کرد. برای سفر با ماشین شخصی با طی کردن ۶۸۷ کیلومتر و با گذشتن از مسیر ساوه، همدان، کنگاور و کرمانشاه به این شهر خواهید رسید ولی غالبا مردم سفر با هواپیما را  ترجیح می دهند تا زودتر به مقصد خود برسند.

بعد از خروج از ایلام

بعد از دیدن و لذت بردن از جاذبه ها و طبیعت فوق العاده زیبای ایلام، مقصد بعدی شما کرمانشاه، خرم آباد یا ذزفول می تواند باشد.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به اینکه ایلام،در یک  منطقه کوهستانی قرار گرفته است ، فصل بهار و اوایل تابستان فصل مناسبی برای سفر به این شهر باستانی می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...