درباره شهر آبدانان در استان ایلام

آبدانان، یکی از شهرهای استان ایلام است، که بین رشته کوه‌‌های زاگرس قرار دارد. این شهر طبیعت بکر و زیبایی دارد، که باعث میشود در فصول مختلف سال، علی الخصوص تعطیلات نوروز، گردشگران زیادی را  ازشهرهای مختلف به خودش جذب کند. از لحاظ جغرافیایی، از شمال شرقی باشهرستان دره شهر، از شمال با شهرستان ملکشاهی و بخش میمه دهلران، از غرب و جنوب با شهرستان دهلران و از جنوب شرقی باشهرستان اندیمشک همسایگی میکند. جاده آبدانان  ازنظر پیچ و خم و زیبایی مانند جاده چالوس است، به  همین  دلیل به آن خواهر جاده چالوس می گویند . این شهر علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی ارزشمندی هم دارد، چون یکی از مناطق تاریخی و کهن ایران محسوب میشود .

آب و هوای شهر آبدانان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 10.82 کمینه دما : 10.82

مکان‌ها دیدنی و توریستی آبدانان

از مهم‌ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به قلعه هزاردرب، که قدمتش به دوره ساسانی برمی‌گردد و معماری خاص دارد، آبشار ماهوته، که یکی از جلوه‌های طبیعی و دیدنی استان ایلام است، دریاچه های دوقلوی سیاه گاو، دریاچه هایی زیبا و زلال،‌ که تا عمق ۳۰متری آن را می‌شود راحت دید و از شاهکارهای طبیعت است، خانه فسیلی، که تماما با سنگ های زیبای فسیلی ساخته شده و جلوه‌ای بی نظیر دارد، پشت قلعه آبدانان، آبشار له ریو و امامزاده سید صلاح الدین اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا آبدانان ۶۹۲ کیلومتراست، که می‌توانیم این مسیر را با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنیم .

بعد از خروج از آبدانان

بعد از تماشای این شهر،‌شهرهای دهلران، ایلام، خرم آباد، دزفول و دریاچه سد دز، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند. این شهر خودش فرودگاه هم دارد که می‌توانید پرواز مستقیم داشته باشید.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل سفر به این شهر زیبا،‌فصل بهار است، چرا که طبیعتش فوق العا ده زیبا میشود.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...