درباره شهر کرج در استان البرز

کرج، یکی از کلانشهر‌های ایران و مرکز استان البرز می‌باشد، که در دامنه رشته کوه‌های البرز قرار دارد. کرج بعد از تهران، بزرگترین شهر مهاجرپذیر ایران است که توانسته لقب ایران کوچک را به خود اختصاص دهد. از لحاظ جغرافیایی، در ۳۶ کیلومتری غرب تهران قرار دارد و از شمال به مازندران، از جنوب به شهریار و مرکزی، از غرب به ساوجبلاغ و قزوین و از شرق به تهران محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی نیز، به دلیل قرارگیری در منطقه کوهستانی، زمستان‌های خیلی سرد و تاستان‌های ملایم دارد. از نظر پیشینه تاریخی، آثار باقی مانده از عهد باستان و دوران حکومت هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان در منطقه کرج بیانگر این موضوع است، که این ناحیه در روزگاران گذشته از تمدن پیشرفته‌ای برخوردار بود.

آب و هوای شهر کرج
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی کرج

این شهر دنیایی از جاذبه‌های گردشگری را در خود جای داده است، که همه‌ی آن‌ها زیبا و چشم‌نواز هستند. جاده چالوس (یکی از زیباترین جاده‌های ایران و جهان) ، کاخ شمس (یکی از شاهکارهای معماری جهان)، کاروانسرای شاه عباسی (هسته اصلی و نقطه آغاز شکل‌گیری شهر کرج)، پیست اسکی دیزین (که اولین پیست اسکی در ایران می‌باشد و از طرف فدراسیون جهانی، عنوان بین المللی گرفته است)، باغ پرندگان (که شامل یکی از بزرگترین مجموعه کبوتران و ماکیان زینتی جهان است)، دریاچه سد امیرکبیر (اولین سد چند منظوره‌ی ایران)، غار یخ مراد (یکی از زیباترین و نادرترین غارهای کشور است که هنوز هیچکس طول واقعی آن را نمی‌داند)، پارک جنگلی جهان‌نما و پل سلیمانی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر هستند.

بهترین راه سفر

فاصله کرج تا تهران 36 کیلومتر می‌باشد (کمتر از 1 ساعت)، پس مسلما ماشین شخصی بهترین انتخاب برای سفر به این شهر است، ولی چنانچه دوست داشته باشید می‌توانید از متروی تهران- کرج نیز استفاده کنید.

بعد از خروج از کرج

بعد از تماشای شهر کرج، شهرهای قزوین، تهران، طالقان، طبیعت کردان و سیاه بیشه، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و تابستان فصول مناسب‌تری برای سفر به شهر کرج هستند، زیرا از لحاظ آب و هوایی در شرایط مساعدتری قرار دارند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...