درباره شهر مبارکه در استان اصفهان

مبارکه. مرکز شهرستان مبارکه و یکی از شهرهای استان اصفهان است، که در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد. از لحاظ جغرافیایی،  از شمال به شهرستان فلاورجان ، از شرق به شهرستان‌های شهرضا واصفهان ، از جنوب به شهرستان شهرضا و استان چهار محال و بختیاری و از غرب به شهرستان لنجان محدود شده است . تابستانهایی گرم و خشک و زمستانهایی نسبتا سرد دارد.  پیشینه تاریخی مبارکه به دوران صفویه برمی‌گردد.

آب و هوای شهر مبارکه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 7 کمینه دما : 7

مکان‌ها دیدنی و توریستی مبارکه

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه نهچیر، که یکی از بی‌نظیر ترین قلعه های تاریخی ایران است، غارهای حسن آباد، قلعه یاوری،موزه کرکوند، پارک ساحلی سرارود و بوستانس نقاش باشی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا مبارکه ۵۰۵کیلومتر مسافت است ، که از سه طریق می‌توان به این شهر سفر کرد. یکی سفر با ماشین شخصی یا اتوبوس  که حداقل ۵ ساعت زمان میبرد ، یا اینکه با قطار به اصفهان واز اصفهان  با ماشین به  مبارکه و یا با هواپیما در مدت زمان یک  ساعت به  اصفهان و  از انجا به صورت زمینی به مبارکه رفت. 

بعد از خروج از مبارکه

بعد از تماشای این شهر، شهرهای اصفهان، زرین شهر، شهرکرد، پارک ملی تنگه صیاد و پارک ملی کلاه قاضی می‌توانند انتخابهای خوبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند. 

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...