درباره شهر گلپایگان در استان اصفهان

گلپایگان یکی از شهرهای استان اصفهان است، که در ۱۵۶ کیلومتری شمال غربی شهر اصفهان قرار دارد. این شهر بین شهرهای خوانسار، نجف آباد، خمین و میمه قرار گرفته است. این شهر از شهرهای فرهنگی ایران است و در گذشته وردپاتکان به معنی سرزمین گل سرخ بوده. تابستانی گرم و خشک و زمستانی سرد دارد. پیشینه زندگی در گلپایگان، به دوران پارینه سنگی میانه و نوسنگی می‌رسد.

آب و هوای شهر گلپایگان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 10.97 کمینه دما : 10.97

مکان‌ها دیدنی و توریستی گلپایگان

مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر سنگ‌نگاره های تیمره می باشد، که از بزرگ ترین و کامل‌ترین مجموعه سنگ‌نگاره های ایران است و قدمتی چندهزار ساله دارد و متعلق به دوران پارینه سنگی می باشد. از دیگر جاذبه ها می توان به پناهگاه حیات وحش موته، که یکی از پر ارزش ترین مناطق ایران است، ارگ تاریخی گوگد، که ۴ قرن از عمرش می‌گذرد و بازار چهارسوق گلپایگان اشاره کرد.  غار قلعه جمال ، سنگ نگاره های تیمره ،  غار باباجابر ، مناره گلپایگان ،  مسجد جامع گلپایگان و  آرامگاه خالق بن بشیر نمونه مکان های دیدنی شهر گلپایگان اصفهان هستند.

بهترین راه سفر

از تهران تا گلپایگان، ۳۶۳ کیلومتر مسافت است، که می‌توانید این مسیر را زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس در مدت۴ ساعت بروید. یا اینکه با هواپیما به اراک و بعد از آنجا زمینی به گلپایگان بروید.

بعد از خروج از گلپایگان

بعد از تماشای این شهر، شهرهای خمین، الیگودرز، خوانسار و محلات، می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما را تشکیل بدهند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در فصل های بهار و تابستون خیلی دیدنی و زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...