درباره شهر کاشان در استان اصفهان

کاشان، مرکز شهرستان کاشان و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای ایران، در استان اصفهان است، که در۲۲۰ کیلومتری جنوب پایتخت، یعنی شهر تهران واقع  شده است. این شهر بین کوه‌های کرکس و کویر مرکزی ایران قرار گرفته و آب و هوای گرم و بیابانی دارد. کاشان،‌ یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های بشر در طول تاریخ،‌ یعنی تپه‌های سیلک را در خود جای داده است علاوه بر آن باستان شناسان بر اساس جدید‌ترین یافته‌های این شهر، قدمت این شهر را به  بیش از ۱۵۰۰۰ سال،‌ یعنی به دوران پارینه سنگی نسبت می‌دهند. در واقع می توان گفت کاشان جزو محدود شهرهائیست که بافت تاریخی خودش را با دقت هر چه تمام تر حفظ کرده وبناهای تاریخی زیبایی برای گردشگران  دارد. سفر به این شهر و قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های قدیمی این شهر، همانند ورق زدن تاریخ است .

آب و هوای شهر کاشان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
14°
کمینه دما : 14 کمینه دما : 14

مکان‌ها دیدنی و توریستی کاشان

مهم ترین جاذبه گردشگری کاشان تپه های سیلک می باشد، که از اولین مراکز تشکیل تمدن انسانی بوده است و سابقه حضور بشر در این منطقه به ۵ تا ۷ هزار سال می رسد،‌ علاوه بر ان می‌شود به باغ فین ، که میرزا تقی‌خان امیرکبیر، صدر اعظم ناصرالدین شاه قاجار در حمام ان به قتل رسید، خانه طباطبائی، که به عنوان عروس خانه های ایران شناخته شده است، مسجد جامع کاشان، که قدمت آن به قبل از اسلام می ‌رسد، مسجد آقا بزرگ، که از باشکوهترین بناهای اسلامی است، حمام سلطان امیراحمد، که یکی از زیباترین حمام های ایران است، بازار سنتی کاشان که از زیباترین بازار های سنتی ایران است و خانه‌های بروجردی‌ها ، عباسیان، احسان ، عامری‌ها ، آل یاسین، راهب و هتل سنتی منوچهری که نمونه‌های زیبایی از خانه‌های تجار قرن نوزدهم در ایران می باشد، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا کاشان ۲۴۷ کیلومتراست که به خاطر کوتاه بودن مسیر، اکثر مردم سفر با ماشین شخصی را  انتخاب میکنند، اما اگربه هر دلیلی سفر با ماشین شخصی برای شما مقدور نیست، می توان در صورت تمایل به استفاده از اتوبوس از ترمینال جنوب تهران عازم شوید و یا با استفاده از قطار یزد به کاشان بروید.

بعد از خروج از کاشان

بعد از تماشای شهر تاریخی کاشان، شهرهای قمصر، نیاسر،‌ نطنز، روستای تاریخی ابیانه و دریاچه نمک قم، می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما را تشکیل بدهند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در تمام فصول سال زیباست و حرف‌هایی برای گفتن دارد. ولی با توجه به نزدیکی کاشان به شهر قمصر، بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار، علی الخصوص زمان گلاب گیری می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...