درباره شهر ماسوله در استان گیلان

شهر تاریخی ماسوله، یکی از سرسبزترین، خوش آب و هواترین و توریستی‌ترین شهرهای ایران می‌باشد، که در استان گیلان و در 60 کیلومتری شهر رشت قرار دارد. طبق تحقیقات باستان شناسان،‌ از سده پنجم تا هشتم هجری، به عنوان یکی از مراکز مهم در زمینه فلزکاری بود. این شهر تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد و برفی دارد و به خاطر معماری منحصر بفردی که دارد در جهان شناخته شده ا‌ست و سالیانه ده‌ها هزار گردشگر را به خود جذب می‌کند.

آب و هوای شهر ماسوله
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی ماسوله

ماسوله طبیعت فوق‌العاده مسحور‌کننده‌ای دارد. طبیعت مه گرفته این شهر در فصل بهار و بافت پلکانی آن، مهم‌ترین عوامل جذب گردشگر هستند. از دیگر جاذبه‌های گردشگری ماسوله می‌توان به ییلاق للندیز (از زیباترین ییلاقات ایران با کله‌های چوبی)، موزه مردم شناسی ماسوله،‌ آبشار لارچشمه، آبشار تریشوم و بازار ماسوله اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا ماسوله 380 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید به صورت زمینی، از طریق جاده تهران رشت، این مسیر را طی 5 ساعت بروید، همچنین می‌توانید با هواپیما به رشت رفته، و از آنجا به روش زمینی به ماسوله بروید.

بعد از خروج از ماسوله

بعد از گشت و گذار در این شهر توریستی زیبا، شهرهای رشت،‌ فومن، شفت، صومعه سرا، ماسال و بندر انزلی می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در تمامی فصول، فوق‌العاده می‌باشد ولی بهارش بی‌نظیر است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...