درباره شهر سرعین در استان اردبیل

سرعین یکی از شهرهای توریستیِ استان اردبیل است ، که در ۳۰ کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. اصلی‌ترین جاذبه گردشگری این شهر، چشمه‌های آب گرم آن است که خواص درمانی دارد و باعث شده در سال گردشگران زیادی را داشته باشد، شهرت شهر سرعین هم به همین چشمه‌ها است. سرعین تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد و برفی دارد. البته این شهر به غیر از آب گرم، دو استخر آب سرد با آب گازدار دارد که میشود از آب گازدارش نوشید . این استخرها در ۵ کیلومتری سرعین قرار دارند و در دره ای به نام "ویلا دره" واقع شدن که طبیعت و چشم اندازی فوق العاده دارد . الحق که نام خوبی برای این شهر انتخاب کرده اند، معنای لفظی سرعین «سرچشمه» است . در ادوار گذشته از این منطقه به نامهای ساری قیه، سارقین، سرائین و سرقین یاد شده است. عسل و سرشیر معروفترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص سرعین است. دامنه‌ها و کوهپایه‌های حوالی سبلان به لحاظ تنوع گیاهی و ویژگی‌های اقلیمی، استعداد فوق العاده ای برای تولید عسل و زنبورداری دارند و به خاطر مرغوبیتشان شهرت بسیاری پیدا کرده اند.

آب و هوای شهر سرعین
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 0 کمینه دما : 0

مکان‌ها دیدنی و توریستی سرعین

مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، چشمه‌های آب گرم معدنی آن است که خواص درمانی دارند، مثل چشمه آبگرم گاو میش گلی که پرآب ترین چشمه آب گرم سرعین است، چشمه آبگرم ساری سو و چشمه آبگرم قره سو. از جاذبه های مهم دیگر می توان به پیست اسکی آلوارس، که از بهترین پیست‌های اسکی کشوراست، تپه آناهیتا، که قدمتش به اواخر هزاره دوم و اول قبل از میلاد برمی‌گردد، روستای تاریخی کنزق، که خانه های صخره‌ای و زیرزمینی از هزاره اول قبل از میلاد دارد، روستای بیله درق و آبشار گورگور دره آلوارس اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا سرعین حدود ۶۲۰ کیلومترمسافت است، که شما می‌توانید این مسیر را در ۶ الی ۷ ساعت به صورت زمینی طی کنید، یا با هواپیما در مدت یک ساعت به اردبیل و بعد از انجا به صورت زمینی به سرعین سفر کنید.

بعد از خروج از سرعین

بعد از گشت و گذار در شهر سرعین، شهرهای اردبیل، نمین، مشگین شهر و خلخال، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و تابستان بهترین فصل سفر به این شهر زیبا می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...