درباره شهر پاوه در استان کرمانشاه

پاوه، یکی از شهرهای شمالی کرمانشاه و مرکز شهرستان پاوه‌ است، که در مجاورت مرز ایران و عراق قرار دارد و به خاطر ساختار پلکانی ای که دارد، لقب شهر هزار ماسوله را به خودش اختصاص داده است. آب و هوایی نسبتا سرد و متمایل به معتدل و نیمه مرطوب دارد. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌ِ توان گفت، این شهر زیبا بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت داردو بافت تاریخی و جاذبه‌های گردشگری آن هر گردشگری را به سمت خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر پاوه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5 کمینه دما : 5

مکان‌ها دیدنی و توریستی پاوه

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌ توان به روستای هجیج، که یکی از پر جاذبه ترین روستاهای ایران است، روستای خانقاه، که روستایی زیبا و تاریخی از عصر ساسانیان است، جاده هجیج ـ اورامانات که یکی از زیباترین جاده های کشوراست، روستای شمشیر، که روستایی سرسبز و بی نظیر با قدمتی طولانی ا‌ست، منطقه گردشگری دالانی، آبشار نودشه، دشت لاله های واژگون و آبشار شیلماو اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا پاوه، ۶۱۸ کیلومتر است، که این مسیر را می توان، به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کرد، یا می‌توان با استفاده از هواپیما سفر کرد،به این معنا که ابتدا با هواپیما به سنندج رفته و بعد از انجا به صورت زمینی به پاوه رفت.

بعد از خروج از پاوه

بعد از اینکه پاوه را کامل گشتید و تاریخ آن را مرور کردید، شهرهای جوانرود، روانسر، دیوان و روستای لاران، می توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...