درباره شهر بندر کنگ در استان هرمزگان

شهر بندرکنگ واقع در استان هرمزگان و بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه می باشد، یکی از قدیمی ترین بنادر ایران است، که به فاصله ۵ کیلومتری مرکز شهرستان بندرلنگه قرار گرفته و بطور کلی یکی از بنادر تاریخی و تجاری استان هرمزگان محسوب می شود. بندری زیبا در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس، با مردمانی سخت کوش و صمیمی . در کنگ مساجد متعدد و مغازه‌های گوناگونی وجود دارد و بيشتر اهالی کنگ از پيروان امام شافعی هستند و به زبان فارسی صحبت می کنند، اما نوشته‌های آنها به زبان عربی می باشد و نامه‌ها و سندها را به زبان عربی تدوين می کنند.

آب و هوای شهر بندر کنگ
آخرین به‌روزآوری - 4:11
26°
کمینه دما : 26 کمینه دما : 26

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندر کنگ

وقتی به یک شهر تاریخی سفر می کنید، حتما علاقمند هستید که بیشتر در مورد گدشته آن شهر بدانید، برای همین یکی از جاهایی که ما به شما پیشنهاد میکنیم موزه مردم شناسی بندرکنگ است، که میتواند خیلی خوب شما را با این شهر آشنا کند.علاوه بر آن بازدید از قلعه لشتان که عده ای معتقدند بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد، قلعه پرتغالیها که از زمان تسلط پرتغالی ها بر خلیج فارس به جا مانده، برکه دریا دولت که به خاطر وسعت بیش از حدش این نام را روی ان گذاشتند، لنج بوم مسی، خانه گلبتان، میدان ناخدا و پارک شهدای خلیج فارس را از دست ندهید.

بهترین راه سفر

بندرکنگ در مسیر بندر عباس به بوشهر و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری بندرعباس و در مجاورت بندرلنگه قرار دارد، این بندر از سه مسیر خاکی که به صورت جاده از بندر عباس به بندرلنگه بوده و مسیر هوایی که به فرودگاه بندرلنگه بوده و مسیر دریایی قابل دسترسی می باشد.

بعد از خروج از بندر کنگ

جزیره های زیبای کیش و قشم می توانند مقاصد بعدی گردشگری شما را تشکیل بدهند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل برای مسافرت به این شهر در فصل زمستان و بهاراست، که هوای مطلوبی دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...