درباره شهر نی ریز در استان فارس

نی ریز، مرکز شهرستان نی ریز و یکی از شهرهای استان فارس است، که از لحاظ جغرافیایی، در جنوب دریاچه بختگان و ارسنجان، در غرب سیرجان و شهر بابک، در شرق استهبان و در شمال داراب واقع شده است. این شهر آب وهوای معتدلی دارد و در مورد پیشینه تاریخی این شهر، اطلاعات دقیقی موجود نیست، ولی بعضی‌ها پیشینه آن  را به دوره اساطیری کیانیان و دوره مادها نسبت می‌دهند. نی ریز به لحاظ ساختن چاقوهای بادوام و زیبا شهرت دارد همچنین معادن بزرگی در این شهروجود دارد.

آب و هوای شهر نی ریز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
23°
کمینه دما : 23 کمینه دما : 23

مکان‌ها دیدنی و توریستی نی ریز

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌ توان به مسجد جامع کبیر، که یکی از کهن‌ترین مساجد ایران است، دریاچه بختگان، آبشار طارم، پناهگاه حیات وحش طشک و بختگان، منطقه حفاظت شده بهرام گور، تل قلعه بدر اباد و تنگه پلنگان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله  تهران تا نیریز، ۱۰۳۱ کیلومتر است،که اگر به صورت  زمینی با ماشین یا اتوبوس برویم  حدودا ۱۲ ساعت طول میکشد. برای سفر هوایی هم باید با هواپیما به  فسا رفته و بعد از آنجا به صورت زمینی به  نی ریز حرکت کرد.

بعد از خروج از نی ریز

بعد از تماشای این شهر، شهرهای داراب و سیرجان، جهرم و فسا، می‌توانند انتخابهای خیلی خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...