درباره شهر شاهین شهر در استان اصفهان

شاهین شهر، یکی از شهر‌های استان اصفهان است، که در شمال مرکز استان،‌یعنی شهر اصفهان قرار دارد. شاهین شهر رامی توان اولین شهر جدید و از پیش طراحی شده در ایران نامید، که در ۱۹ کیلومتری شمال شهر اصفهان و میان آزادراه معلم و بزرگراه آزادگان و حد فاصل منطقه بختیاردشت و امیرآباد که از دو جهت جاده اصفهان را به تهران متصل می‌کند، واقع شده‌ است. دلیل نام‌گذاری شاهین شهر این است  که نقشه‌ این شهر مانند شاهین است .لازم به توضیح است که آب و هوای این شهر خشک است.

آب و هوای شهر شاهین شهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی شاهین شهر

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌ توان به مسجد سین، که قدیمی ترین بنای اسلامی با نمای کاشی‌کاریست، کاروانسرای شیخ علیخان، که به عنوان استراحت‌گاهی برای مهمانان خارجی استفاده می‌شد، کاروانسرای عباسی، غار کلهرود و مسجد و مناره گز اشاره کرد. 

بهترین راه سفر

از تهران تا شاهین شهر، ۴۳۴ کیلومتر مسافت است که هم می‌توان زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس در مدت ۴ الی ۵ ساعت رفت، یا اینکه با هواپیما درمدت  زمان  یک ساعت به  اصفهان واز اصفهان به صورت زمینی به شاهین شهررفت.

بعد از خروج از شاهین شهر

بعد از گشت وگذار در این شهر، شهرهای اصفهان، نجف آباد، مورچه خورت و پناهگاه حیات وحش موته، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...