درباره شهر سمیرم در استان اصفهان

سمیرم، از شهرهای مهم و توریستی استان اصفهان است، که از لحاظ جرافیایی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر اصفهان و در کوهپایه‌های شرقی رشته کوه‌های زاگرس واقع شده است و از شمال به شهرضا، از شرق به آباده، از جنوب به یاسوج و از غرب به بروجن محدود می‌شود. آب و هوای کوهستانی ای دارد،‌با زمستانی سرد و پربرف و تابستانی خشک و معتدل. قدمت این شهر به ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. از نظر منابع آبی و طبیعی رتبه اول را در استان اصفهان دارد، همچنین رتبه اول را در تولید سیب مرغوب کشور دارد.

آب و هوای شهر سمیرم
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 7.37 کمینه دما : 7.37

مکان‌ها دیدنی و توریستی سمیرم

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به آبشار بی بی سیدان، که طبیعت بکر و زیبایی دارد، آبشار آب ملخ، که می‌تواند تمام ملخ‌های مهاجم را نابود کند، غار یخ اصفهان، آبشار تنگه رودقر، پارک دریاچه سمیرم، آتشکده آتشدان سنگی و آبشار سمیرم اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا شهر سمیرم، ۶۲۳ کیلومتر مسافت ، که شما می‌توانید این مسیر را به صورت  زمینی با ماشین یا اتوبوس،‌ در ۶ الی ۷ ساعت طی کرد، یا می‌توانید با هواپیما و قطار به اصفهان، بعد از انجا به صورت زمینی به سمیرم رفت.

بعد از خروج از سمیرم

بعد از تماشای این شهر توریستی، شهرهای یاسوج، شهرضا، بروجن،‌مبارکه و منطقه حفاظت شده دنا، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...