درباره شهر کوار در استان فارس

کوار، مرکز شهرستان کوار و یکی از شهرهای استان فارس است، که از شمال با شهرستان شیراز، از غرب با شهرستان فیروزآباد، از جنوب باشهرستان جهرم و از شرق با شهرستان سروستان همسایگی میکند. از لحاظ آب و هوایی،هوای معتدل مدیترانه ای دارد و در مورد تاریخچه این شهر می توان گفت،این شهر در سال ۵۰۰ میلادی توسط قباد اول ساسانی بنیان گذاری شده است البته قبل ازان هم آباد و حاصلخیز بوده و به دلیل اینکه در نزدیکی شهر گور، پایتخت اولیه ساسانیان قرار گرفته بود اهمیت نظامی و اقتصادی زیادی داشته است.

آب و هوای شهر کوار
آخرین به‌روزآوری - 4:11
15°
کمینه دما : 15 کمینه دما : 15

مکان‌ها دیدنی و توریستی کوار

مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر شامل پل کوار، که بنای اولیه آن به دوران ساسانی تعلق دارد و بند بهمن، سدی زیبا و توریستی و تاریخی از دوران ساسانیان است.

بهترین راه سفر

از تهران تا کوار ۹۸۴ کیلومتر مسافت است، که اگر بخواهیم به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس به این شهربرویم بیشتر از ۱۰ ساعت زمان میبرد،‌ به همین علت  میتوان با استفاده ازهواپیما در زمانی یک ساعته به شیرازو بعد از انجا به صورت زمینی به کوار رفت.

بعد از خروج از کوار

بعد از تماشای این شهر، شهرهای شیراز و فسا، منطقه حفاظت شده مال گاله و دریاچه مهارلو، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...