درباره شهر اشتهارد در استان البرز

اشتهارد، یکی از شهر‌های باستانی ایران، در استان البرز می باشد،‌ که در منطقه‌ای نسبتا کویری، با آب و هوای نیمه خشک واقع شده است. از نظر جغرافیایی،‌ در 63 کیلومتری غرب شهر کرج واقع شده و از شمال به ارتفاعات «حلقه‌دره» و شهرستان نظرآباد و از جنوب به ارتفاعات «قزل‌باش» و شهر ملارد و از طرف شرق به رودخانه شور و شهر کرج و از طرف غرب به شهر بوئین زهرا محدود می‌شود. شهرداری این شهر در سال ۱۳۳۱ تاسیس شد، ولی خود شهر، بیش از 2000 سال قدمت دارد.

آب و هوای شهر اشتهارد
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 6 کمینه دما : 6

مکان‌ها دیدنی و توریستی اشتهارد

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اشتهارد، می‌توان به کویر اشتهارد (که گنبد‌های نمکی رنگارنگ و بی‌نظیری در حاشیه خود دارد)، خانه‌های سنگی اشتهارد (حدود 2000 سال از عمرشان می‌گذرد)، امامزاده زید و رحمان (بنای خاص آن، سه گنبد از سه دوره تاریخی مختلف دارد)، غار نمکی اشتهارد (یکی از زیباترین غارهای نمکی ایران)، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران به اشتهارد، 105 کیلومتر می‌باشد، که به راحتی در مدت زمان حداکثر یک ساعت و نیم، می‌توانید این مسیر را با ماشین طی کنید.

بعد از خروج از اشتهارد

بعد از تماشای شهر اشتهارد، شهرهای کرج و نظرآباد، علم کوه، منطقه حفاظت شده چهارباغ و دریاچه سد طالقان، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...