درباره شهر بناب در استان آذربایجان شرقی

بناب، یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی ومرکز شهرستان بناب می باشد، که در ۱۸ کیلومتری غرب مراغه قرار دارد. با توجه به آثاری که در این شهر یافت شده، تمدن این شهر به ۶۰۰۰ سال می‌رسد ، غارهای زیاد این شهر نشانگر زندگی دسته جمعی ما قبل تاریخ در آن است و همچنین  تپه‌های باستانی ،‌ یا ظروف سفالین و فلزی قدیمی‌ای که در آن کشف شده، همگی این قدمت طولانی را تایید می کنند. این شهر۲۵ اثر ملی ثبت شده دارد.

آب و هوای شهر بناب
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 3 کمینه دما : 3

مکان‌ها دیدنی و توریستی بناب

از مهم ‌ترین جاذبه های گردشگری شهر بناب، می‌ توان به روستای صور، که روستایی ۳۰۰۰ ساله ا‌ست و یکی از شاهکارهای معماری صخرهای ایران است، کبوترخانه امیرفرهنگی، بنایی ۱۱۲ ساله که در معرض نابودی قرار گرفته، تالاب قره قشلاق، تالابی بکر و زیبا، که لقب عروس تالاب های شمال غرب کشور را به دوش می‌کشد، غار قویونلار، که از لحاظ باستان شناسی خیلی حائزاهمیت است، محوطه قره قشون، مسجد زرگران و پل پنج چشمه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا بناب، حدود ۶۰۷ کیلومتر است که بین ۶ تا ۷ ساعت زمانی می‌توانید این مسیررا با ماشین خودتان یا اتوبوس طی کنید. با هواپیما هم می توانید  چرا که فرودگاه سهند، نزدیکی شهر بناب، در جاده بناب به مراغه قرار دارد. همچنین با قطار هم می‌توانید سفر کنید.

بعد از خروج از بناب

بعد از تماشای شهر بناب، شهرهای مراغه و ملکان، منطقه حفاظت شده سهند و دریاچه ارومیه، می توانند انتخابهای خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...