درباره شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج یکی از شهرهای لرنشین جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین مرکز شهرستان بویر احمد می‌باشد. یاسوج به معنای منطقه‌ای است که در آن گل‌های یاس زیادی وجود دارد. این شهر از نظر جغرافیایی بین شهرهای سروک، در جنوب، اسلام آباد جلیل، در غرب، سی سخت در شمال و حسین خانی در شرق قرار دارد. از نظر اقلیمی نیز در منطقه سردسیری قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدل رو به سرد است و بیشتر ایام سال دارای بارش‌های برف و باران است. به دلیل بارش‌های فراوان، این شهر از آب کافی برخوردار می‌باشد. یاسوج تپه‌های تاریخی‌ مانند تپه شهدا و تپه خسروی دارد که قدمتشان به دوره هخامنشیان برمی‌گردد و اشیایی در آن‌ها یافت شده که مربوط به سه هزار سال پیش از میلاد است.

آب و هوای شهر یاسوج
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 6 کمینه دما : 6

مکان‌ها دیدنی و توریستی یاسوج

این شهر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فوق‌العاده زیادی دارد که همین جاذبه‌ها باعث شده‌اند، این شهر، لقب پایتخت طبیعت ایران را به خود بگیرد. از مهم‌ترین این جاذبه‌ها می‌توان به آبشار یاسوج، میل مهریان (پدیده‌ای شگفت‌انگیز در دل کوه‌های جنگلی)، کوه دنا (از بلندترین و زیباترین کوه‌های ایران)، تل خسروی (تلی تاریخی، مربوط به دوره هخامنشیان)، پارک کوهستان ، موزه مردم شناسی، پیست اسکی کاکان و سد شاه قاسم اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران به یاسوج 778 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را با اتوبوس یا ماشین شخصی طی کنید. فرودگاه این شهر در جاده یاسوج-اصفهان قرار دارد و می‌توانید سفر هوایی نیز داشته باشید. خط راه آهن یاسوج هنوز احداث نشده و در حال حاضر، امکان سفر با قطار وجود ندارد.

بعد از خروج از یاسوج

بعد از تماشای جاذبه‌های شهر یاسوج، منطقه حفاظت شده دنا در شمال، دریاچه سد کوثر در غرب، تنگ براق در شرق و تنگ سرخ در جنوب و منطقه حفاظت شده و آبشار مارگون در جنوب شرقی، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به اینکه شهر یاسوج در منطقه سردسیری قرار دارد و در کل فصل زمستان سرد و پوشیده از برف است، فصول گرم‌تر سال مانند بهار و تابستان، برای سفر به این شهر زیبا مناسب‌تر‌ هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...