درباره شهر فولادشهر در استان اصفهان

فولادشهر، یکی از شهرهای استان اصفهان است،‌ که در شهرستان لنجان قرار دارد، این شهر در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی اصفهان. در محور ارتباطی اصفهان-شهرکرد واقع شده‌ است، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به شهرستان فلاورجان،از جنوب به کارخانه ذوب آهن و اراضی شهرستان لنجان، از شرق به کوه نمتک و از غرب به رشته کوه پنجی پنجی محدود می شود . در مورد پیشینه‌ اش می توان گفت از شهرهای جدیداصفهان است و در سال ۱۳۴۲ برای اسکان کارمندان ذوب آهن اصفهان تاسیس شد و از سال۱۳۶۳ به عنوان یک شهر جدید فعالیت خود را  شروع کرد. نام اولیه فولاشهر «آریاشهر»بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به فولادشهر تغییر کرد.

آب و هوای شهر فولادشهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 7 کمینه دما : 7

مکان‌ها دیدنی و توریستی فولادشهر

تنها جاذبه تاریخی  و دیدنی این شهر که از زمان ایلخانان در این منطقه باقی مانده، مسجد جامع اشترجان است که دیدنش خالی از لطف نیست.

بهترین راه سفر

از تهران تا فولادشهر ۴۹۵ کیلومتر راه است، که می توان این مسیر را در مدت ۵ ساعت،به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس رفت، یا اینکه باقطار یا هواپیما به اصفهان و بعد از انجا به صورت زمینی به فولادشهر رفت.

بعد از خروج از فولادشهر

بعد از تماشای این شهر، شهرهای اصفهان، نجف آباد، زرین‌شهر، مبارکه و خمینی شهر، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...