درباره شهر بندر امام خمینی در استان خوزستان

این بندر، یکی از بنادر خلیج فارس، در استان خوزستان است، که با ۳۴ اسکله فعال، بزرگترین بندر فعال ایران به حساب می آید.. این بندر، در زمان پهلوی، با نام بندر شاهپور ساخته شد و خیلی زود به قطب تجاری خوزستان تبدیل شد. مردم این شهر، بیشتر غیر بومی‌‌ هستند و از شهرهای دیگر مانند آبادان و کرمانشاه و ایگودرز به اینجا کوچ کرده اند. دو منطقه دستغیب و صدوقی هم بیشتر عرب نشین هستند. اهالی بندر امام فارسی زبان هستند. اسکله تجاری این بندر با طول ۷ کیلومتر و پذیرش ۳۰ میلیون تن کالا در سال، بزرگترین و مهمترین پایانه تجارتی دریایی ایران است .

آب و هوای شهر بندر امام خمینی
آخرین به‌روزآوری - 4:11
20°
کمینه دما : 20 کمینه دما : 20

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندر امام خمینی

این شهر جاذبه گردشگری خاصی ندارد، ولی اسکله‌ اش چون خیلی طولانی است می‌تواند دیدنی باشد، در ضمن می‌توانید از ساحل خلیج فارس هم لذت ببرید.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا بندر امام خمینی ۹۳۵ کیلومتر است، همچنین با هواپیما می‌توان به بندر ماهشهر، که فرودگاه آن در ۱۸ کیلومتری بندر امام قرار گرفته است یا با قطار به این بندر مسافرت کرد .

بعد از خروج از بندر امام خمینی

بعد از تماشای بندر امام خمینی، شهرهای آبادان، خرمشهر، اهواز، شادگان، بندر ماهشهر و پناهگاه حیات وحش شادگان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

تمام فصل‌های سال بجز فصل تابستان می‌شود به این منطقه سفر کرد،زیرا گرمای این شهر در فصل تابستان اذیت کننده است .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...