درباره شهر کیش در استان هرمزگان

جزیره کیش،‌ یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است، این جزیره که در گذشته به جزیره قیس معروف بود دارای ظاهری بیضی شکل است و از زمان هخامنشیان تحت تسلط ایرانیان بوده. از نظرجغرافیایی در خلیج فارس،‌ بین جزایر لاوان، ابوموسی و بندر لنگه قرار گرفته است.کيش از طبيعتی زيبا و منحصر به فرد بر خوردار است، سواحل آرام با ماسه‌های مرجانی و آب زلال دريا که شفافيت کم نظيرش امکان مشاهده انواع آبزيان را در عمق چند متری مقدور می سازد. پوشش گياهی مناسب و سرسبزی و طراوت این جزیره به ويژه در هفت ماهاه سال، چشم اندازی زيبا و تماشایی به آن بخشيده  است که سالانه حدود يک ميليون نفر از دوستداران طبيعت را به اینجا می کشاند. از نظر آب و هوایی هم گرم ومرطوب  و تحت تأثیر توده‌های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار دارد و به شکل کلی خشک و کم باران است. بارندگی در این جزیره بیشتر به صورت رگبار و در ماه‌های زمستان اتفاق می افتد. 
آب و هوای شهر کیش
آخرین به‌روزآوری - 4:11
23°
کمینه دما : 23.42 کمینه دما : 23.42

مکان‌ها دیدنی و توریستی کیش

کمتر کسی برای دیدن آثار تاریخی به این جزیره سفر می کند، در صورتی که اینجا هم مثل بقیه شهرهای ایران پر از آثار قدیمی و تاریخی می باشد. ولی اگرقصد سفر به کیش را دارید، بازدید از شهر زیر زمینی کاریز که ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارد، شهر تاریخی حریره،درخت سبز که یکی از پیرترین درختای ایران است، کشتی یویانی که از میراث پیر و زخمی این جزیره است، دلفیناریوم و باغ پرندگان، صخره های مرجانی، کلبه هور و سافاری را از دست ندهید. کنار این جاذبه ها به سایت یا کلوپ های دریا هم حتما سر بزنید چون فوق العاده سرگرم کننده و لذت بخش است. اسکله تفریحی کیش که در شرق جزیره قرار گرفته، یکی از مراکز این تفریحات است. اگر خیلی به این سرگرمی ها علاقه دارید و مایلید پول بیشتری هم خرج کنید دوره ها ی غواصی و آموزش مهارتهای آبی مثل اسکی روی آب، جت اسکی و چتر باراسل را از دست ندهید.

بهترین راه سفر

برای سفر به این جزیره زیبا، هم می‌توان  از هواپیما استفاده کرد ، هم قطار و هم اتومبیل شخصی. این جزیره فرودگاه بین‌المللی دارد وسفر با هواپیما حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. اگر  دوست دارید با قطارسفرکنید، ایستگاه آخر در شهر بندر عباس است که از انجا باید با هواپیما یا لندی کرافت به جزیره کیش رفت ، ولی اگر قصد سفر با ماشین شخصی ر دارید، باید گفت که سفر خیلی هیجان انگیز و لذت بخشی در انتظار شماست ، چرا که  در مسیر از شهرهای دیگری می توان  دیدن کرد و همچنین می توان ماشین شخصی خود را سوار لندی کرافت کنید و به جزیره ببرید تا  در انجا مشکل پیاده بودن و کرایه ماشین را نداشته باشید.

بعد از خروج از کیش

بعد از گشت و گذار درجزیره زیبای کیش و تماشای همه اماکن گردشگری آن، بندر لاوان، جزیره ابوموسی، جزیره قشم، بندر لافت و بندر خمیر در شرق، شهر بستک در شمال و جزیره لاوان در غرب، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند..

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان از نظر آب و هوایی  برای سفر به جزیره کیش از اوایل آذر ماه تا اواخر اردیبهشت ماه است ، چرا که جزیره کیش درو این ماه‌ها هوایی بسیار معتدل و لطیف دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...