درباره شهر اصفهان در استان اصفهان

اصفهان که به عنوان نگین فیروزه ای جهان شناخته شده، یک شهر باستانی در مرکز ایران است، که بعد از تهران و مشهد، سومین شهر پر جمعیت کشور به حساب می آید. این شهر دومین شهر گردشگرپذیر بعد از مشهد و دومین شهر صنعتی ایران بعد از تهران است. اصفهان از نظر جغرافیایی از غرب به سمت خمینی شهر و نجف آباد، از جنوب به کوه صفه و سپاهان شهر، از سمت شمال به شاهین شهر و از شرق هم به دشت سگزی منتهی می‌شود . از نظر آب و هوایی باید گفت اصفهان شهریست چهار فصل، بهار و پاییز خنک و معتدل، تابستانی  گرم و زمستانی  سرد دارد.در میان سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی، مخصوصا در قرن شانزدهم، وقتی که این شهر برای دومین بار پایتخت ایران شد، رونق فراوانی گرفت. این شهر با داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف باعث شده‌ تا در فرهنگ ایرانی به نصف جهان لقب گیرد.

آب و هوای شهر اصفهان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی اصفهان

اصفهان به خاطر آثار متعدد و با ارزشی که از دوره های تاریخی مختلف دارد، به موزه‌ ای هنری- تاریخی تبدیل شده که جذب گردشگر خیلی بالایی از داخل و خارج کشوردارد. ما بعضی از مهم‌ترین آثارآن رابه شما معرفی می‌کنیم تا در سفری که به این شهر دارید بازدیدشان را از دست ندهید. سی و سه پل، که یكی‌ از شاهكارهای‌ معماری‌ و پل‌ سازی‌ ایران‌ و جهان است، زاینده رود که مهم‌ترین‌ رودخانه‌ مركز فلات‌ ایران است،، عمارت‌ عالی‌قاپو، که نمونه ‌منحصربه ‌‌فردی‌ از معماری‌ كاخ‌های‌ عهد صفویه است، آتشگاه‌ كوه‌ سنگی، که كهن‌ترین‌ میراث‌ باقی‌ مانده‌ تاریخی‌ اصفهان به شمار میرود، منار جنبان‌، که مشهورترین مناره جنبان جهان است، میدان نقش جهان، که یکی از بزرگترین میدان‌های دنیاست و توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده‌ است و جاذبه های دیگری مثل پل‌ خواجو (شاهی‌)، كاخ‌ چهل‌ ستون‌، هشت بهشت، کوه صفه، باغ پرندگان، مسجد شیخ لطف الله و کلیسای وانک.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر زیبا و رنگارنگ دو راه زمینی وهوایی وجود دارد، که اکثرمردم سفر با ماشین شخصی را ترجیح می‌دهند و از تهران حدودا ۵ ساعت طول می‌کشد تا به اصفهان رسید. راه دیگر سفر با قطار سریع السیرمی باشد که تفاوت زیادی در مدت زمان سفر با ماشین شخصی ندارد. اگر هم ترجیح می‌دهید ساده ترین راه را انتخاب کنید، سفر با هواپیما بهترین گزینه‌ است که ۱ ساعت زمان میبرد.

بعد از خروج از اصفهان

شهرهای الیگودرز، شهرکرد و گلپایگان می توانند مقصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان برای سفر به اصفهان اواسط فصل بهار و فصل پائیز است.در این فصول، اصفهان هوای مطبوع و پاکی دارد و خاطره یک سفر خوش را برای شما به جای میگذارد .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...