درباره شهر پیشوا در استان تهران

پیشوا، مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران می‌باشد، که 45 کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده است. این شهر از لحاظ جغرافیایی، از شمال به پاکدشت و دماوند، از شرق به سمنان و گرمسار، از جنوب به جوادآباد و دریاچه نمک و از غرب به ورامین و قرچک محدود می‌شود. از لحاظ آب و هوایی، معتدل و نیمه خشک است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های نسبتا سرد دارد. این شهر بیش از یک هشتم گلخانه‌های ایران را در خود جای داده است و یکی از قطب‌های تولید گل و گیاهان دارویی در ایران به شمار می‌رود. این شهر همچنین، از شهرهای مذهبی ایران محسوب می‌شود، زادگاه کیومرث نخستین پادشاه ایران است و قدمتش، با توجه به سنگ‌های رتوش شده دو لبه کشف شده درآن، به دوران پارینه سنگی میانی برمی‌گردد.

آب و هوای شهر پیشوا
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 10 کمینه دما : 10

مکان‌ها دیدنی و توریستی پیشوا

از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر پیشوا، می‌توان به تپه تاریخی شغالی، که حدود 5000 سال از عمرش می‌‌گذرد و امامزاده جعفر پیشوا اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا پیشوا 45 کیلومتر است، که بهترین راه برای طی این مسافت کوتاه،‌ استفاده از ماشین شخصی می‌باشد. با قطار نیز میتوان این مسیر را طی کرد، زیرا در خط سراسری تهران-مشهد قرار گرفته است.

بعد از خروج از پیشوا

بعد از تماشای این شهر، شهرهای ورامین، قرچک، ایوانکی،‌ پاکدشت و پارک ملی خجیر، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...