درباره شهر یزد در استان یزد

یزد، یکی از کلانشهرهای ایران و مرکز استان یزد، در ناحیه مرکزی ایران است. این شهر، اولین شهر خشتی جهان و دومین شهر تاریخی بعد از ونیز ایتالیاست. همین دو ویژگی کافیست که یزد را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل کند. این شهر از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرهای میبد و اردکان از شرق به شهرهای اردکان و بافق، از غرب به استان اصفهان و از جنوب به شهرهای تفت، ابرکوه و مهریز محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی، چون درمنطقه بیابانی و کویری قرار گرفته، آب و هوای گرم و خشک بیابانی دارد و می‌توان گفت یزد یکی از شهرهای دو فصله ایران است، فصل بلند گرما (از اسفند تا مهر) و فصل کوتاه سرما (از آبان تا اواخر بهمن) می‌باشد.

آب و هوای شهر یزد
آخرین به‌روزآوری - 4:11
25°
کمینه دما : 25 کمینه دما : 25

مکان‌ها دیدنی و توریستی یزد

از مکان های دیدنی که نباید از دستشان داد، می‌توان به آتشكده بهرام که آتش درونش بیش از 1500 سال است که روشن مانده‌، باغ دولت آباد که بلندترین بادگیر خشتی دنیا را دارد، سرو ابرکوه که پیرترین جانداران زنده‌ جهان است، مسجدجامع، ميدان اميرچخماق، موزه آب، حمام خان، برج خاموشان ، موزه قصر آینه و روشنایی و قنات زارچ  که طولانی‌ترین قنات ایران است، اشاره کرد که هر کدام جذابیت خاص خودشان را دارند. می‌توانید سری هم به محله قديمی شهر یعنی "فهادان" بزنید که شامل زندان اسكندر، بقعه دوازده امام ،  موزه فهادان، خانه‌های قديمی مثل خانه لاری‌ها، خانه محمودی و آب انبارهای قدیمی می‌باشد و مطمئن باشید که با دیدن این جاذبه‌ها، عاشق این شهر خواهید شد.

بهترین راه سفر

برای سفر کردن به یزد راه‌های بسیاری مانند استفاده از ماشین شخصی، اتوبوس، هواپیما و قطار وجود دارد. معمول‌ترین این راه‌ها، استفاده از ماشین شخصی ست که به خاطر راحتی مسیر و توقف در شهرهای بین راه مثل قم، کاشان و نائین می‌تواند جذاب باشد. به هر حال اگر بخواهیم زمینی سفر کنیم، باید مسافت جاده‌ای ۶۳۱ کیلومتری را طی کنیم.

بعد از خروج از یزد

بعد از گشت و گذار در شهر تاریخی یزد،‌ شهرهای فهرج، مهریز، تفت و اسلامیه در جنوب،‌ اشکذر،‌ میبد و اردکان در شمال و بافق در شرق، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

یزد شهری کویری است و آب و هوای آن در بهار و تابستان، گرم و خشک، و در زمستان و پاییز سرد و نسبتا مرطوب است، بنابراین بهترین وقت سفر به این شهر، ماه‌‌های مهر، آبان، آذر، اسفند، فروردین و اردیبهشت است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...