درباره شهر مهریز در استان یزد

مهریز، یکی از شهرهای بخش مرکزی شهرستان مهریز در استان یزد است. این شهر، بزرگ‌ترین باغشهر استان یزد است که در 30 کیلومتری جنوب یزد قرار دارد،‌ در واقع طراوت و سرسبزی آن با توجه به اینکه در منطقه کویری قرار گرفته قابل توجه است. این شهر، از شهرهای تاریخی ایران است و بناهای تاریخی  زیبا و ارزشمند بسیاری دارد.

آب و هوای شهر مهریز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
25°
کمینه دما : 25 کمینه دما : 25

مکان‌ها دیدنی و توریستی مهریز

این شهر مکان‌های دیدنی بسیار زیادی دارد، که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رباط زین‌الدین، که شاهکاری معماری صفویه و تنها بنای تاریخی و مدور ایران است، برج بادگیر شکیب،‌ که در حال حاضر بلندترین بادگیر دنیاست، قلعه تاریخی سریزد، که از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین قلعه‌های به جا مانده از دوران ساسانیان است، ارگ سریزد، که یکی از پیچیده‌ترین سازه‌های قبل از اسلام است، باغ پهلوان پور، که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، زیارتگاه پیر نازکی، که از کهن ترین زیارتگاه های زرتشتیان در ایران است، سرو کهنسال، که ۲۰۰۰ سال از عمرآن می‌گذرد، کاروانسرای کرمانشاهان، چشمه غربالبیز، دروازه فرافر و رباط کهنه سریزد اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا مهریز ۶۶۶ کیلومتر مسافت است، که اگر با ماشین شخصی یا اتوبوس سفر کنیم  ۷ ساعت زمان می‌برد به مقصد برسید. می‌توانید با قطار یا هواپیما به یزد و بعد از آنجا به صورت زمینی به مهریز سفر کنید .

بعد از خروج از مهریز

بعد از تماشای تاریخ این شهر، شهرهای تفت، بافق، یزد و میبد، می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما را تشکیل دهند.

بهترین فصل برای سفر

پاییز، بهترین زمان سفر به این شهر تاریخی و زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...