درباره شهر آران و بیدگل در استان اصفهان

آران و بیدگل، یکی از شهرهای استان اصفهان و مرکز شهرستان آران و بیدگل است، که از نظر جغرافیایی، در ۱۰ کیلومتری شمال غربی کاشان، قرار گرفته است.  کیلومترها از این شهر در تپه‌های شنی قرار گرفته است، به همین دلیل آن را در اصطلاح محلی، بند ریگ می گویند. آران و بیدگل یک دهکده ی  گردشگری در دل کویراست و هوای این منطقه کویری، درتابستانها گرم و سوزان و در زمستانها سرد و خشک است. این شهر در واقع بخشی از کاشان فعلی بوده که تمدن ۷۰۰۰ ساله دارد.  آثار و ابنیه ی تاریخی به همراه طبیعت رازناک کویر این شهر را میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی کرده است.

آب و هوای شهر آران و بیدگل
آخرین به‌روزآوری - 4:11
14°
کمینه دما : 14 کمینه دما : 14

مکان‌ها دیدنی و توریستی آران و بیدگل

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌ توان به دریاچه نمک، کاروانسرای مرنجاب، که یکی از مهم ترین رصدگاه های ایران است، کاروانسرای ابوزیدآباد، که بیش از ۴ قرن از عمرش می‌گذرد، کویر مرنجاب، که یکی از زیباترین کویرهای ایران است، جزیره سرگردان، که مثل یک کشتی سرگردان وسط پهنه سفید پوش دریاچه نمک دیده می‌شود و آتشکده ویگل اشاره کرد. در داخل شهر هم علاوه بر امامزادگان خانه ها و  مساجد و حسينيه ها وكوچه هاي قديمی و آب انبار و دالان ها و حوض خانه ها و...... وجود دارد خانه بنی طبا و افتخار الاسلام و خانه كرباسی ها ( قاضی ملاعلی) و خانه اكرمی و...

بهترین راه سفر

آران و بیدگل در فاصله ۲۴۴ کیلومتری تهران و ۲۳۰ كيلومتري اصفهان  قرار گرفته است، که می توان این مسیر را با ماشین شخصی رفت، ولی اگر بخواهیم با اتوبوس یا قطار به این شهر مسافرت کنیم ، باید به کاشان، که در فاصله ۱۰ کیلومتری این شهر قرار گرفته است برویم .

بعد از خروج از آران و بیدگل

بعد از تماشای این شهر، شهرهای مشکات، کاشان، اردستان،‌ پارک ملی کویر و پناهگاه حیات وحش موته، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و پاییز از نظر آب و هوایی فصول مناسب‌تری برای سفر به این منطقه می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...