درباره شهر بافق در استان یزد

بافق، مرکز شهرستان بافق و یکی از شهرهای استان یزد می‌باشد، که از لحاظ جغرافیایی، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد. این شهر از نظر آب و هوایی، به دو قسمت تقسیم می‌شود، قسمت شرقی، به دلیل قرارگیری در منطقه کوهستانی، آب و هوای ممعتدل و کوهستانی دارد،‌ ولی قسمت غربی، در منطقه کویری قرار گرفته و آب و هوای گرم و خشک بیابانی دارد. این شهر، یکی از قطب‌های معدنی کشور به حساب می‌آید و همچنین زادگاه شاعر معروف،‌ وحشی بافقی نیز بوده است.

آب و هوای شهر بافق
آخرین به‌روزآوری - 4:11
24°
کمینه دما : 24.34 کمینه دما : 24.34

مکان‌ها دیدنی و توریستی بافق

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان، تپه های شنی صادق آباد، روستای قطرم، که روستایی با تعداد زیادی جاذبه تاریخی است، برج هادرباش،‌ که برج مراقبتی در مقابل سارقین و حیوانات وحشی بود، منطقه حفاظت شده بافق، دره سنگاب بیشه در و نخلستان های زیبای بافق اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا بافق، ۷۴۷ کیلومتراست، که می‌توانید با ماشین شخصی یا اتوبوس این مسافت را طی کنید. با قطار هم می‌توانید سفر کنید، چرا که این شهر به خط راه آهن کشور وصل است. ولی برای سفر با هواپیما، باید به یزد و بعد از انجا به صورت زمینی به بافق بروید.

بعد از خروج از بافق

بعد از تماشای شهر بافق،‌ شهرهای یزد، مهریز، تفت، میبد، اردکان و پناهگاه حیات وحش نایبندان، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

اواخر فصل پاییز، بهترین زمان برای سفر به شهر بافق است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...