درباره شهر اردکان در استان یزد

اردکان از بزرگترین شهرهای استان یزد است که از لحاظ جغرافیایی در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد. اردکان از شهرهای کویری ایران است. از لحاظ پیشینه تاریخی نیز می‌توان گفت که اردکان در گذشته محلی در ۱۰ کیلومتری شمال اردکان فعلی بوده و اکنون زردک نامیده می‌‌شود و به رغم گذشت زمان می‌‌توان خرابه‌‌های خانه‌‌های مسکونی، مسجد و بازار و قلعه و حسینیه قدیمی اردکان را در آن مشاهده کرد. برخی، علت تغییر محل شهر را جاری شدن آب شیرین در محل فعلی اردکان عنوان کرده‌اند. اردکان دارای جاذبه‌های تاریخی‌ بسیار زیبا و دیدنی ست.

آب و هوای شهر اردکان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
25°
کمینه دما : 25 کمینه دما : 25

مکان‌ها دیدنی و توریستی اردکان

شهر اردکان جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پیر چک چک که پناهگاه دختر یزدگرد در دل کوه بوده است، خانه خاتمی که به موزه مفاخر تبدیل شده است،‌ موزه مردم‌شناسی،‌ مسجد جامع اردکان، منارجنبان خرانق، کاروانسرای شاهزاده، خانه تاریخی سنایی، کویر اردکان و آسیاب آبی اردکان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر تاریخی هم می‌توانیم با قطارمستقیم به اردکان سفر کنیم وهم می‌توانیم با هواپیما به یزد و از آنجا با اتوبوس یا ماشین شخصی به اردکان سفر کنیم. مسافت جاده‌ای تهران به اردکان حدود 690کیلومتراست.

بعد از خروج از اردکان

بعد از تماشای زیبایی‌های شهر اردکان، شهرهای میبد، یزد، تفت، مهریز و اشکذر می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

اردکان از شهرهای گرم و کویری ایران است، به همین دلیل بهتراست در ماه‌هایی که هوا خنک‌تر به این شهر سفر کنید. ماه‌هایی مانند فروردین، اردیبهشت، آبان و آذر.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...