درباره شهر تویسرکان در استان همدان

تویسرکان، مرکز شهرستان تویسرکان و یکی از شهرهای استان همدان است، که درجنوب شهر الوند و شهر همدان قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی، از شمال، به همدان و بهار، از شرق به ملایر، از جنوب به نهاوند و از غرب به اسدآباد و کنگاور محدود می شود. دارای آب و هوای معتدل کوهستانی  و از شهر‌های بزرگ همدان است که باغ‌های درخت گردوی زیادی هم دارد و گردوهای این شهر در کل ایران معروف است.

آب و هوای شهر تویسرکان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4 کمینه دما : 4

مکان‌ها دیدنی و توریستی تویسرکان

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر،‌می  توان به آرامگاه حیقوق نبی، که یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی ایران به حساب می اید، درخت چنار باغوار، که با گذشت ۲۰۰۰ سال از عمرش، از کهنسال ترین درختان موجود در ایران است، دره گزندر، که پر از درخت گردوئه، پل فرسفج، که پلی زیبا از دوران صفویه‌ است، قلعه اردلان، پل کرزان، دره سرکان و آبشار افشار اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا تویسرکان، ۴۰۶ کیلومتراست ، که این مسیر را می‌توان به صورت  زمینی با ماشین و اتوبوس رفت ، راه آهن  در حال احداث است و برای سفر هوایی هم، باید از طریق پرواز به همدان و از انجا به صورت زمینی به تویسرکان رفت.

بعد از خروج از تویسرکان

بعد از تماشای شهر تویسرکان، شهرهای همدان و ملایر، کوهستان الوند و منطقه حفاظت شده خان گرمز، می‌توانند  انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان برای سفر به این شهر، فصل برداشت گردو، یعنی اواخر فصل تابستان و اوایل پاییزاست .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...