درباره شهر قشم در استان هرمزگان

جزیره قشم که به جزیره عجایب هفتگانه معروف است، جزئی ازاستان هرمزگان بوده  و با مساحت ۱۴۹۱ کیلومتر مربع، بزرگترین جزیره خلیج فارسمحسوب می شود  و بنادر تجاری مهمی هم دارد. این جزیره از شمال به شهربندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتی از شهرستان بندر لنگه، از شمال‌ شرقی به جزیرههرمز، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزایر تنببزرگ و کوچک و ابوموسی محدود می‌شود. قشم بزرگترین جزیره غیرمستقل دنیاست، کهسالها دستخوش تصرف پرتغالی‌ها و هجوم ستاره‌های خیالی مردم بومی قرار گرفته ودارای دره‌های مرموز بسیاری می باشد که نقش فسیل‌ها و طاق‌ها و دهلیزهای ان ازآبادی‌ها و شهرهای هزاران سال پیش صحبت می‌کند. این جزیره که  در دورهساسانیان «ابرکاوان» نام داشته، امروزه یکی از مقاصد اصلی توریستی ایرانیان محسوبمی شود.

آب و هوای شهر قشم
آخرین به‌روزآوری - 4:11
27°
کمینه دما : 26 کمینه دما : 26

مکان‌ها دیدنی و توریستی قشم

تنوع جاذبه های طبیعی و گردشگری در این جزیره خیلی زیاد است، به طوری‌که می‌توان گفت،‌ بیشتر گردشگرانی که به این جزیره سفر می‌کنند،‌ نمی‌توانند از تمام این جاذبه ها دیدن کنند. ما چند تا از بهترین و مهم‌ترین جاذبه ها را به شما معرفی می کنیم،‌ که تماشای آنها خیلی لذت بخش است. قلعه و غارهای تاریخی خربس که سالها پیش محل عبور کشتی بانان بوده و الان گورستان برکه های ساکت شده، دره ستاره ها که رازهای عجیبی از ارواح و ستاره های سقوط کرده را در خودش جا داده است، جنگل های حرا که درختان عجیب و گیاهانش بدون نیاز به آب شیرین می‌رویند، همچنین تنگه چاه کوه با حفره ها و بریدگی های عجیب و بی نظم در دیواره ها و لایه های سنگی‌اش، که ذهن های بسیاری را به خودش مشغول کرده است. غار نمکدان ، چاه های لافت ، آب انبار بی بی، قلعه پرتقالی ها و درخت لور یا همان انجیرمعابد که تاجی بزرگ با ریشه های هوایی دارد، هم از دیگر جاذبه های دیدنی این جزیره می باشد که دیدن آنها را نباید از دست داد.

بهترین راه سفر

برای سفر به قشم سه راه وجود دارد؛ دو راه زمینی و یک راههوایی وجود دارد، که راحت‌ترین آنها  پروازهای روزانه از شهرهای بزرگ ایرانبه فرودگاه بین المللی قشم است . اگر هم راه زمینی را  ترجیح میدهید، می‌توانید با استفاده از قطار و یا ماشین شخصی ، مسیر تهران - بندرعباس رو طی کنید وبعد از طریق لنج، ۵۰ دقیقه‌ای از بندرعباس به جزیره قشم برسید.

بعد از خروج از قشم

بعد از گشت و گذار در جزیره وهم آلود و زیبای قشم و تماشای تمامی اماکن دیدنی آن، جزایر هرمز و لارک در شرق قشم، جزیره هنگام در جنوب قشم، بندرعباس در شمال قشم، و بندر لنگه و جزیره کیش در غرب قشم، می‌تواند مقاصد بعدی گردشگری شما باشد.

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان برای سفر به جزایر خلیج فارس،‌ از جمله جزیرهزیبای قشم، اواخر پائیزاست. هوای این جزیره،‌ در این فصل به حدی مطبوع و مناسب استکه به راحتی می‌شود در آب شنا کرد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...