درباره شهر بندر لنگه در استان هرمزگان

بندر لنگه یکی از بنادر مهم جنوب ایران، در استان هرمزگان است، که در ۱۹۲ کیلومتری بندرعباس قرار دارد . آب و هوای این بندر مثل سایر شهرهای ساحلی مرطوب  و تابستانهای شرجی و گرمی دارد. این بندر از بنادر زیبای ایران است ، که به آن عروس یا مروارید خلیج فارس هم می‌گویند. آثار تاریخی و باستانی زیادی دارد که ارزش تاریخی این شهر را بیان می کنند و دیدن آنها خالی از لطف نیست.

آب و هوای شهر بندر لنگه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
26°
کمینه دما : 26 کمینه دما : 26

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندر لنگه

این شهر پر از جاذبه تاریخی و گردشگریست که برای دیدن همه آنها باید چند روزی را وقت  گذاشت، ولی اگر بخوایم چند تا از مهم‌ ترین آنها را معرفی کنیم، می‌توان به خانه فکری، که از الگوهای اصیل معماری جنوب ایران است، مسجدملک بن عباس، که مسجدی زیبا از زمان تیموریان است و به خاطر انحراف مناره‌اش لقب پیزای ایران را به آن داده اند، آبشار بدو، منطقه بیابانی سایه خوش، قلعه مغویه، مسجد شیخی، کاروانسرای بلدنگ و ساحل صدف که صخره ای و بسیار زیباست اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسیر تهران تا بندر لنگه هم طولانی و هم صعب العبور است ، به همین منظور از قدیم از طریق هوایی و سفر با هواپیما به تهران و شیراز و بندر عباس وصل بوده است.

بعد از خروج از بندر لنگه

بعد از تماشای این شهر، بندر گنگ و جزایر باسعیدو،‌ فارور، کیش و تنب بزرگ، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر، هم مثل اکثر شهر های ساحلی درفصل سرما هوای مناسب‌تری دارد. چرا که درفصل گرما، به خصوص تابستان رطوبت و شرجی بودن هوا شما را اذیت می کند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...