درباره شهر بندرعباس در استان هرمزگان

بندر عباس‌،‌ یکی از بنادر جنوب ایران و مرکز استان هرمزگان است ، که هم  بزرگترین بندر ایران  و  هم  دارای قدمت زیادی است ، افراد زیادی برای سفر این بندر را انتخاب  می کنند، همچنین از نظرتجاری هم از شهر‌های پراهمیت ایران محسوب میشود. از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرستان حاجی آباد، از شرق به شهرستان‌های میناب و رودان، از غرب به شهرستان‌های بندرخمیر و بندر لنگه و از جنوب به خلیج فارس و جزیره قشم محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی،  همانند اکثر شهرهای ساحلی جنوب ایران، آب و هوای گرم و مرطوبی دارد. به طور کلی در بندرعباس از نیمه ابان تا نیمه فروردین هوای مطبوع است، ماه‌های اردیبهشت و خرداد هوا خشک و ماه‌های تیر تا مهر هوا مرطوب می باشد.

آب و هوای شهر بندرعباس
آخرین به‌روزآوری - 4:11
27°
کمینه دما : 26 کمینه دما : 26

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندرعباس

بندرعباس، به دلیل گرمسیر بودن، شاید جاذبه های طبیعی خیلی زیادی نداشته باشد، ولی قرار گرفتن این شهر در ساحل زیبای خلیج فارس آن را به یکی از زیباترین شهر های ایران تبدیل کرده است، در ضمن جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی هم دارد، که از مهم‌ترین آنها می‌توان به معبد هندوها، که در خیابان امام خمینی واقع شده و توجه هر تازه واردی را به خودش جلب می کند. محله باستانی سورو که در غرب بندرعباس قرار گرفته است هم جزء یکی از مهم ترین نقاط تاریخی ایران است که انواع سکه های طلا، نقره و مس دوران ساسانی در آن کشف شده است. دره داماش، عمارت کلاه فرنگی، قلعه تاریخی فین، گنبد سرخ، خانه جری پولاک ، پل لاتیدان و موزه مردم شناسی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به بندرعباس معمولا سفر با هواپیما طرفداران بیشتری دارد، اما دو راه زمینی هم وجود دارد که می‌توان در صورت تمایل آنها را انتخاب کرد، سفر با ماشین شخصی که حدودا ۱۸ ساعت طول می‌کشد  و سفر باقطار که ۲۳ ساعت زمان میبرد  به طور کلی مسافت جاده‌ای تهران تا بندرعباس۱۲۹۵ کیلومتر است، که مسلما این مسافت نشان می دهد که سفر هوایی بهترین گزینه‌ است.

بعد از خروج از بندرعباس

بهترین فصل برای سفر

بهترین زمان سفر به این شهر از نظر آب و هوایی از نیمه ابان تا نیمه فروردین است، که هوای معتدلی دارد  و شما در حین تماشای تاریخ این شهر، از گرما خسته  نمی‌شوید.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...