درباره شهر محلات در استان مركزی

محلات از شهرهای استان مرکزی است و جزء خوش آب و هواترین شهرهای ایران به حساب می‌آید. این شهر از لحاظ جغرفیایی، از شمال به قم و آشتیان، از شرق به دلیجان، از جنوب به اصفهان و گلپایگان و از غرب به خمین و اراک محدود می‌شود. محلات به خاطر آب و هوای خوب، نداشتن آلودگی و مزارغ پرورش گل، لقب هلند ایران، بهشت افسانه‌ای و شهر گل‌ها را به خود اختصاص داده است و رتبه اول از لحاظ تنوع تولید گل در کشور را دارد. در مورد تاریخچه این شهر می‌توان گفت، در زمان هخامنشیان، بخش کوچکی از ایالت ماد به شمار می‌رفت‌.

آب و هوای شهر محلات
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 9.84 کمینه دما : 9.84

مکان‌ها دیدنی و توریستی محلات

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری محلات می‌توان به آتشکده خورهه (بقایای به جای مانده از یک خانه اربابی مربوط به یک قرن قبل از میلاد مسیح است)، غار یکه چاه (مربوط به هزاره‌های سوم قبل از میلاد) و غار آزادخان (که مدفن پناه بردگان بود) اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا محلات 278 کیلومتر می‌باشد که می‌توانید این مسافت را به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس بین 3 الی 4 ساعت طی کنید یا با هواپیما به اراک رفته، و از آنجا به صورت زمینی به محلات بروید.

بعد از خروج از محلات

بعد از گشت‌وگذار در این شهر، شهرهای اراک، خمین، نیم ور، دلیجان، خورهه و منطقه حفاظت شده هفتاد قله، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...