درباره شهر ساوه در استان مركزی

ساوه، مرکز شهرستان ساوه و یکی از شهرهای استان مرکزی می‌باشد، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به مامونیه، از شرق به قم، از جنوب به تفرش و از غرب به نوبران محدود می‌شود. از لحاظ آب و هوایی، نیمه خشک است و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های تقریبا سرد می‌باشد. پیشینه تاریخی این شهر، به دوران ساسانیان برمی‌گردد.

آب و هوای شهر ساوه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8.57 کمینه دما : 8.57

مکان‌ها دیدنی و توریستی ساوه

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به قلعه دختر (که یکی از شگفت‌انگیز‌ترین آثار معماری ایران در دوره باستان است، که تا کنون ناشناخته مانده است)، تپه باستانی آوه (تپه‌ای تاریخی از دوران ما قبل اسلام)، مسجد سرخ (یکی از زیباترین آثار باستانی شهر ساوه‌)، قلعه تاریخی الویر (قلعه‌ای از سنگ و خشت و سفال، که قدمتش به دوران ساسانی برمی‌گردد)، غار آقداش (از مهم‌ترین غارهای باستانی ایران)، پل سرخ ده، قلعه آردمین، امامزاده سید اسحاق و مسجد جامع ساوه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا ساوه، حدود 140 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس در کمتر از 2 ساعت طی کنید. این شهر فعلا راه آهن ندارد.

بعد از خروج از ساوه

بعد از گشت و گذار در شهر ساوه، شهرهای قم، اراک، همدان، دریاچه نمک و پارک ملی کویر، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...