درباره شهر نور در استان مازندران

نور یکی از شهرهای شمالی ایران در استان مازندران است که در ۱۱۲ کیلومتری غرب ساری قراردارد. این شهر از جنوب به مناطق جنگلی هیرکانی با درختانی که قدمت آنها به دوران دوم و سوم زمین شناسی برمی‌گردد و از شمال به دریای خزر محدود می شود. اسم قدیم نور که حتی اکثر ساکنانش هنوز به کار می برند، سولده است. اسم نور هم از رودخانه نور گرفته شده است که از کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد. این شهر آب و هوای معتدل و خیلی خوبی دارد ودارای طبیعتی فوق العاده زیباست و همه ساله گردشگرن زیادی از داخل و خارج کشور دارد و خوب است بدانیم به عنوان پایتخت ساحلی ایران نیز نام گذاری و شناخته شده است.

آب و هوای شهر نور
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 7 کمینه دما : 7

مکان‌ها دیدنی و توریستی نور

شهرهای شمالی پر از جاذبه های طبیعی فوق العاده است. مکان هایی که با دیدن فضای سبزشان انرژی مثبت روحتان دو چندان میشود. نور هم از این قائده مستثنی نیست و پر از دیدنی های جذاب و رویاییست که هر مسافری را مخصوصا از نوع ماجراجو بودن به سمت خودش جذب می کند. یکی از این زیبایی ها  دریاچه الیمالات است که در دل جنگل واقع شده و بقدری زیباست که انگار جنگل را در آغوش گرفته است.  پارک جنگلی لاویج،  پارک جنگلی نور، ساحل سی سنگان و  آبگرم لاویج هم جزء خوش آب وهواترین جاذبه های طبیعی و فوق العاده زیبای شهر هستند و باید در لیست گردشگری شما قرار بگیرند. جاذبه های تاریخی شهر نور هم دیدنی هستند. جاذبه هایی مثل  شهر تاریخی ناتل نور،  خانه نیما یوشیج و  کلیسای آنتوان مقدس که هر کدام به نوبه ی خودشان زیبا و هیجان انگیز هستند.

بهترین راه سفر

از تهران تا نور ۲۲۰ کیلومتر مسافت است که این مسیر را میتوانید به صورت زمینی یعنی با ماشین شخصی یا اتوبوس که حدود ۳ ساعت زمان میبره طی کنید.که باید از تهران به جاده هراز به سمت آمل حرکت کنید و بعد از آمل به نور برسید.

بعد از خروج از نور

بعد از تماشا و لذت بردن ازشهر نور شهرهای محمودآباد، آمل، چمستان، بابلسر، بابل، نوشهر و چالوس می‌توانند مقاصد بعدی گردشگری شما را تشکیل بدهند.

بهترین فصل برای سفر

برای سفر به شهرهای شمالی بهترین زمان ممکن بهار و پاییزِ است . چون در این فصل‌ها آب و هوا فوق العاده روح نواز و دلچسبِی دارد و همچنین از گرما و رطوبت و همین طور سرما خبری نیست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...