درباره شهر نکا در استان مازندران

نکا، مرکز شهرستان نکا و یکی از شهرهای شمالی ایران در استان مازندران است ، که در ۲۶ کیلومتری شمال شرقی شهر ساری قرار گرفته است . شهر نکا به دلیل وجود شرکت‌های بیشمار صنعتی به عنوان شهر صنعتی مازندران نام برده می شود و این ویژگی بیشتر از جاذبه‌های مذهبی و گردشگری، مشخص نکا به شمار می‌رود ، ولی با این وجود، نکا شهری بسیار خوش آب و هوا و زیباست و گردشگر‌های زیادی را در طول سال به خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر نکا
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی نکا

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری شهر نکا، می‌ توان به آبشار اسپه او، که از بی‌نظیرترین آبشار های ایران است،‌ آبشار سه کیله، آبشار و دره درویشان، تالاب لپو و پلنگان، که از تالاب های ۴ فصل ایران است، دریاچه و جنگل کوهسار کنده، آبشار دزده، چشمه آب معدنی قرمرض و روستای اطرب اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به نکا، باید جاده تهران به سمت بهشهر را ۳۰۲ کیلومتر یعنی تقریبا ۴ الی ۵ ساعت طی کنید و بعد از ساری به شهر نکا می‌رسید . البته می‌توانیم با هواپیما به ساری و بعد از آنجا به صورت زمینی به نکا سفر کنید.

بعد از خروج از نکا

بعد از تماشای این شهر، شهرهای بهشهر و ساری،‌ جنگل اورست و پناهگاه حیات وحش میانکاله، می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما را تشکیل بدهند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...