درباره شهر قائم شهر در استان مازندران

قائم شهر، مرکز شهرستان قائم شهر و یکی از شهرهای مهم استان مازندران می‌باشد، که قبل از انقلاب اسلامی به آن شاهی می‌گفتند و پس از آن به قائم‌شهر تغییر نام داد. این شهر از لحاظ جغرافیایی،‌از شمال به جویبار، از شرق به ساری، از جنوب به سوادکوه و از غرب به بابل منتهی می‌شود. از لحاظ اقلیمی، به دلیل قرارگیری بین کوه و دریا، دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. سابقه تاریخی این شهر، به قبل از قرن ششم برمی‌گردد. این شهر به خاطر جاذبه‌های گردشگری‌ زیادی که دارد،‌یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران محسوب می‌شود.

آب و هوای شهر قائم شهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی قائم شهر

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر،‌می‌توان به آبشار و جنگل پلنگ دره (از توریستی‌ترین و سبزترین جنگل‌های دنیا)، پارک پایین لموک (بزرگ‌ترین پارک نمونه گردشگری روستایی ایران)، تالاب کرچنگ، چنار امامزاده یوسف، جنگل اورست، روستای وسطی کلا، سد سنبل رود و امامزاده سید محمد زرین نوا اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا قائم شهر، حدودا 250 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید با ماشین شخصی از جاده فیروزکوه طی 3 الی 4 ساعت بروید و از جاده زیبایش لذت ببرید.

بعد از خروج از قائم شهر

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای بابل، بابلسر، ساری، نکا، آمل، فریدونکنار و بهشهر می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در تمام فصول زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...