درباره شهر ساری در استان مازندران

ساری شهری در میان جنگل و دریا، با طبیعتی بکر و دنیایی از دیدنی‌هاست. این شهر، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان مازندران و مرکز این استان، در شمال ایران است ، که از نظر جغرافیایی، از شرق به شهرستان میان دورود،‌ از شمال به دریای مازندران، از غرب به قائمشهر و از جنوب به رشته کوه‌های البرز محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی تابستانی معتدل و نمناک و زمستانی نسبتاً سرد و خشک دارد. همچنین بخش‌های جنوبی کوهستانی این شهر، زمستانهای طولانی و بسیار سردی دارد. رونق این شهر، بعد از تاج‌گذاری و اقامت آقا محمد خان قاجار آغاز شد و امروزه از شهرهای مهم ایران از لحاظ ارتباطی به حساب می آید. در کل باید گفت ساری با طبیعت سرسبز، مردمان مهربان و غذاهای محلی لذیذ، همیشه یکی از مقاصد توریستی مهم بین شهر‌های ایران بوده و هست.

آب و هوای شهر ساری
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی ساری

ساری یکی از شهرهای زیبای شمال ایران است، که هم در مجاورت دریا قرار دارد، هم پر از جنگل‌های سرسبز و رویائیست، طبیعت زیبای این شهر، همیشه مورد نظر حکام  محلی قرار داشته است، به همین دلیل عمارت‌ها و کاخ‌های قدیمی در کنار طبیعت جذاب، مهمترین دیدنی‌های این منطقه را تشکیل می‌دهند. از مهم‌ترین این جاذبه ها، می‌توان به چشمه‌های باداب سورت، که یکی از زیباترین و بی‌نظیرترین چشمه های جهان است و به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران و دومین چشمه اب شور جهان ثبت شده، برج رسکت، برجی زیبا که بیش از ۵۰۰۰ سال قدمت دارد، عمارت کلبادی،‌ که خانه‌ای ۲۰۰ ساله با تزئینات بی‌نظیراست، مسجد جامع ساری،‌ که نخستین مسجد شمال ایران بعد از ورود اسلام است، دریاچه چورت، دریاچه‌ای زیبا و بکر، که توسط درختان محصور شده، دریاچه الندان که آب آن تنها از نزولات آسمانی تامین می شود،  منطقه حفاظت شده دودانگه و چهاردانگه که در گذشته زیستگاه پلنگ ایرانی بوده، پناهگاه حیات وحش سمسکنده که در فصل مستی گوزنها فوق العاده است، پل ورسک، که یکی از بزرگترین پل های راه آهن ایران است، مجموعه تاریخی فرح آباد، برج سلطان زین العابدین، آب انبار نو، پناهگاه حیات وحش دشت ناز، سد سلیمان تنگه و آبشار یخی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به ساری، می توانید از تمامی راه‌های ارتباطی مثل سفر با ماشین شخصی، قطار، هواپیما، اتوبوس و ماشین سواری استفاده کنید . برای رسیدن به این شهر دوست داشتنی، چه با ماشین شخصی و سواری و چه با اتوبوس می شود به دلخواه از دو جاده هراز و فیروزکوه عبور کرد که خیلی‌ها سفر با ماشین شخصی را ترجیح میدهند ، به هر حال باید مسیر جاده‌ای ۲۴۷ کیلومتری را طی کنید.

بعد از خروج از ساری

بعد از گشت و گذاردر شهر زیبای ساری،‌ شهرهای قائم‌شهر و بابل در غرب، بهشهر و پناهگاه حیات وحش میانکاله در شرق،‌ جنگل اورست در جنوب شرقی و بابلسر در شمال غربی،‌ می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل سفر به این شهر، فصل بهارنارنج، یعنی فصل بهار است ، که تماشای جاذبه‌های ساری را برای شما لذت‌بخش‌تر می کند .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...