درباره شهر چالوس در استان مازندران

چالوس که یکی از قدیمی‌ترین و پرجاذبه‌ترین شهرهای استان مازندران است که در سواحل دریای خزر جای دارد.  این شهر از شمال به دریای خزر، از جنوب به تهران، از غرب به عباس آباد و از شرق به نوشهر محدود می‌شود. شهر زیبا و رویایی چالوس، سابقه تاریخی فراوانی دارد و به خاطر سرسبزی و زیبایی‌ به عقیق همیشه سبز مشهور است. چالوس نه تنها با جاده زیبا و آبشارها، جنگل‌ها و دریاچه‌های فوق العاده از شما پذیرایی می‌کند، بلکه آثار تاریخی جالبی هم دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست.

آب و هوای شهر چالوس
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی چالوس

زیباترین جاذبه چالوس جاده 59 یا همان جاده چالوس می‌باشد که  با داشتن طبیعت فوق العاده و تونل کندوان، جز زیباترین جاذبه‌های ایران است. آبشار هریجان، کوه های کهنو و اسبی چال، دشت و دریاچه حصارچال، دیوچشمه، مرداب کندوچال، سد سیاه بیشه، کاخ چای خوران، تله کابین نمک آبرود و  پارک جنگلی چالوس نیز از دیگر جاذبه‌های چالوس هستند.

بهترین راه سفر

برای رفتن به این شهر و سر زدن به روستاها و جاذبه‌های گردشگری در این محور،‌ استفاده از وسیله نقلیه شخصی یا اتوبوس بهترین راه می‌باشد. چرا که گذر از چهارمین جاده زیبای دنیا، یعنی جاده چالوس برای هر کسی می‌تواند جذاب و دوست داشتنی باشد. اگر هم علاقه ای به سفر با ماشین شخصی ندارید یا برایتان مقدور نیست، می‌توانید با استفاده از هواپیما به نوشهر رفته و از آنجا با ماشین به چالوس بروید.

بعد از خروج از چالوس

بعد از گشت و گذار در این شهر سرسبز، شهرهای نوشهر، نمک آبرود، شلمانشهر، عباس آباد، رامسر، تنکابن و کلاردشت، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

چالوس در تمام فصول زیباست. اگر به زردی برگ‌ها و خنکی هوا و راه رفتن در کوچه‌ها علاقه دارید، پاییز فصل مناسب شما می‌باشد. اگر هم سرسبزی و تازگی هوا و همین‌طور نو شدن طبیعت را می‌پسندید، بهار بهترین زمان برای سفر به چالوس است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...