درباره شهر تنکابن در استان مازندران

تنکابن، مرکز شهرستان تنکابن و یکی از شهرهای زیبای استان مازندران،‌ در شمال ایران می‌باشد، از لحاظ آب و هوایی، تابستان‌های شرجی و طاقت فرسا و زمستان‌های سرد دارد. این شهر، از شهرهای باستانی ایران است، که در زمان شاهنشاهی هخامنشیان، محل سکونت قومی به نام آمارد بود. این شهر پر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیباست.

آب و هوای شهر تنکابن
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی تنکابن

این شهر مانند سایر شهرهای ساحلی شمال طبیعت بی‌نظیری دارد و پر از جاذبه گردشگری است، که از بهترین‌های آن‌ها می‌توان به جنگل دو هزار، سه هزار تنکابن (یکی از زیباترین مناطق جنگلی شمال ایران)، دشت دریاسر(یکی از زیباترین دشت‌های ایران که بین 4 کوه محصور شده است)، روستای قلعه گردن (یکی از سرسبزترین روستاهای ایران)، قله سیالان (مرز بین دره الموت و دره دو هزاره)، آبشارهای کوه سر، آبشار جلیسان، پارک جنگلی چالدره و قلعه مارکوه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا تنکابن، حدود 232 کیلومتر می‌باشد، که اکثرا این مسیر را با ماشین شخصی طی می‌کنند. همچنین برای سفر با هواپیما نیز، می‌توانید به رامسر رفته، و از آنجا به صورت زمینی به تنکابن بروید.

بعد از خروج از تنکابن

بعد از گشت و گذار در شهر زیبای تنکابن، شهرهای عباس اباد، رامسر، چالوس، کلاردشت و جنگل غرب مازندران، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر هم مانند تمامی شهرهای ساحلی شمال ایران، در فصل بهار طبیعت بسیار زیبایی دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...