درباره شهر بهشهر در استان مازندران

بهشهر، مرکز شهرستان بهشهر و از شهرهای شرق استان مازندران می‌باشد، که از لحاظ جغرافیایی بین شهرهای خلیل شهر و نکا و پناهگاه حیات وحش میانکاله و در 40 کیلومتری شرق ساری، قرار دارد. نام بهشهر از دوره صفویان روی این شهر گذاشته شده است. مادر شاه عباس از اهالی این شهر بود، او بهشهر را پایتخت باستانی خودش کرد و لقب شرف البلاد، یعنی بهترین و شریف‌ترین شهر را به آن داد. در مورد قدمت و پیشینه تاریخی این شهر می‌توان گفت، بطور کلی ناحیه جنوبی دریای مازندران، از جمله بهشهر، از قدمت زیادی برخوردار می‌باشد و کاوش‌های باستان شناسان قدمت آن را به دوران غار نشینی، یعنی 10000 سال قبل از میلاد مسیح نسبت می‌دهند.

آب و هوای شهر بهشهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی بهشهر

بهشهر، از زیباترین شهرهای ایران است و دنیایی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و گردشگری می‌باشد، که از بهترین آن‌ها می‌توان به قبرستان اسرار آمیز سفیدچاه (اولین قبرستان مسلمانان در ایران)، غار هوتو و کمربند (با 70 هزار سال قدمت، شهرت جهانی دارد)، تالاب گز (به خاطر پوشش گیاهی مردابی به ثبت جهانی رسید)، پناهگاه حیات وحش میانکاله (کلکسیونی از موجودات دریایی منحصر به همان منطقه‌ که ثبت بین المللی هم شده است)، باغ عباس آباد، کشتی صفوی، کاخ صفی آباد و مجموعه باغشاه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا بهشهر 332 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید به صورت زمینی با ماشین شخصی و اتوبوس طی کنید،‌ همچنین اگر بخواهید سفر هوایی داشته باشید، باید به فرودگاه دشت ناز، در نزدیکی شهر نکا رفته، و از آنجا به صورت زمینی به بهشهر بروید.

بعد از خروج از بهشهر

بعد از تماشای این شهر زیبا، شهرهای نکا، ساری، گلوگاه و جزیره آشوراده، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار، به ویژه فروردین و اردیبهشت، بهترین زمان برای سفر به این شهر زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...