درباره شهر بابلسر در استان مازندران

بابلسر از شهرهای استان مازندران می‌باشد که در شمال ایران و بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد و از خوش آب و هواترین مناطق کشور به حساب می‌آید. از نظر جغرافیایی، این شهر در 20 کیلومتری شمال بابل و کنار دریای خزر قرار گرفته است. نام قدیم این شهر ساحلی ‘مشهد سر’ بود که سال ۱۳۱۱ به بابلسر تبدیل شد. رودخانه بابلرود که از وسط این شهر می‌گذرد، شهر را به دو قسمت تقسیم می‌کند و دو پل زیبا روی این رود قرار دارد که یکی توسط متخصصین آلمانی و دیگری نیز توسط متخصصین ایرانی ساخته شده است. همچنین از آنجایی که رودخانه بابلرود به دریای خزر متصل می‌باشد بالا آمدن آب رودخانه، بی نهایت دیدنی و زیبا می‌شود. وجود اسکله‌های قایقرانی با انواع قایق‌ها و صنوبرهای بلند در دو طرف پیاده‌رو شهر، به جذابیت این شهر ساحلی افزوده است.

آب و هوای شهر بابلسر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی بابلسر

این شهر خوش آب وهوا دیدنی‌های زیادی دارد. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان، پل معلق بابلسر، مجتمع ساحلی ساحل قناری، منطقه توریستی کِرفون، آبندان رودبست، تالاب لنگور، تالاب عزیزک را نام برد. در بابلسر اماکن تفریحی ازجمله شهربازی آلپ ، پارک شورا وجود دارد که دیدن آن‌ها نیز خالی از لطف نیست. روستای خشک رود،  روستای شورک، روستای سرحمام ،  روستای ارمیچ کلا و روستای پایین احمد از مناطق زیبا و فضای سبز بابلسر هستند. مجتمع توریستی تفریحی میزبان و امامزاده ابراهیم (ع) نیز از مکان‌های دیدنی بابلسر هستند.

بهترین راه سفر

بابلسر در مسافت 229 کیلومتری تهران واقع شده است که باید این مسافت را از طریق جاده هراز طی کنید. برای سفر هوایی نیز، نزدیک‌ترین شهر به بابلسر که فرودگاه دارد، شهر ساری می‌باشد.

بعد از خروج از بابلسر

بعد از تماشای شهر بابلسر و لذت بردن از طبیعت سرسبزش، شهرهای قائم شهر،‌ فریدونکنار، بابل، آمل، ساری و بهشهر می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بابلسر نیز مانند تمامی شهرهای شمالی ایران، در فصل بهار و پاییز حال و هوای دیگری دارد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...