درباره شهر کوهدشت در استان لرستان

کوهدشت، یکی از شهرهای غربی استان لرستان می‌باشد و آب و هوای معتدل کوهستانی دارد. این شهر در 95 کیلومتری غرب مرکز استان، یعنی شهر خرم آباد قرار دارد. مردم این شهر به زبان‌های لری و لکی صحبت می‌کنند.  این شهر جاذبه‌های گردشگری دیدنی‌ بسیاری دارد و نکته جالب در مورد کوهدشت این است که، نان كوهدشت برای بسیاری از باستان‌شنان و محققان بزرگ جهان كاملا شناخته شده ا‌ست.

آب و هوای شهر کوهدشت
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 9 کمینه دما : 9

مکان‌ها دیدنی و توریستی کوهدشت

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به نقوش صخره‌ای هومیان و میرملاس (نقاشی‌هایی جادویی و سحرانگیز با 9000 سال قدمت) ، تنگه شیرز (یکی از عجیب‌ترین و زیبا‌ترین تنگه‌های ایران)، محوطه باستانی سرخ دم لکی (محوطه ای سرخ‌رنگ متعلق به هزاره نخست قبل از میلاد)، پل سی پله، دژ زلال انگیز، غار عالی اباد و آبشار شیرز اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا کوهدشت 580 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس طی 7 ساعت بروید، همچنین می‌توانید با هواپیما به خرم آباد رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به کوهدشت بروید.

بعد از خروج از کوهدشت

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای خرم اباد، پلدختر، الشتر و کوه‌های زاگرس، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...