درباره شهر خلخال در استان اردبیل

خلخال، مرکز شهرستان خلخال و یکی از شهرهای زیبای استان اردبیل است، که از نظر جغرافیایی، در ۱۲۰ کیلومتری جنوب اردبیل قرارگرفته است و از شمال به شهرستان کوثر، از شرق به‌ استان گیلان، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه محدود می‌شود. این شهر، بدلیل قرار گرفتن در یک منطقه کوهستانی ،‌ تابستانهای معتدل و زمستانهای خیلی سردی  دارد. این شهر، چشمه‌های آب گرم فراوانی  دارد، که خیلی از آنها خواص درمانی دارد.  خلخال از مناطق قديمي و تاريخي استان اردبیل است و طبیعت زیبا و دل انگیزی دارد.

آب و هوای شهر خلخال
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 0.97 کمینه دما : 0.97

مکان‌ها دیدنی و توریستی خلخال

از مهم ترین جاذبه های گردشگری خلخال می توان به ییلاق دشته، که از معروف ترین ییلاقات توریستی خلخال است، گورستان تاریخی شمس آباد، که بیش از ۱۳۰۰سال قدمت دارد، آبشار نره گر، روستای کلور،  آبشار آق بلاغ و خلخال سویی اشاره کرد. در ضمن،‌جاده‌ خلخال به سمت اسالم ،‌یکی از زیبا‌ترین و رویایی ترین جاده های ایران است.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا خلخال،‌ ۴۶۴ کیلومتراست، که می‌توانیداین مسیر را به صورت  زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس بروید، یا می‌توانید باهواپیما به  اردبیل، واز انجا به صورت زمینی به خلخال سفر کنید.

بعد از خروج از خلخال

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای اردبیل، اسالم، تالش، میانه و دهکده توریستی شاندرمن، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر، در فصل پاییز خیلی زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...